با این 4 اهرم افزایش فروش فروشت را متحول کن

4 اهرم افزایش فروش

امروز یکی از دوستانم رو دیدم، میگفت کارهای زیادی رو برای دیجیتال مارکتینگ انجام داده است؛ اما جوابی را که می‌خواهد نگرفته است. برای او از 4 اهرم افزایش فروش صحبت کردم و اینکه چطور این اهرم‌های افزایش فروش می‌توانند فروش ما را متحول کنند.

اگر شما هم می‌خواهید با استفاده از اهرم افزایش فروش بتوانید فروش خودتان را افزایش دهید و به فروش‌های عالی دست پیدا کنید این مطلب را دنبال کنید.

به شما تبریک می‌گویم، کلید موفقیت فروش همین الان روبه‌روی شماست. با استفاده از این 4 اهرم افزایش فروش از فردا درب‌های بسته زیادی در فروش برای شما باز خواهند شد.

اگر کسب و کاری خواستنی دارید فقط کافیست گام به گام مراحلی که در این مطلب می‌گویم را اجرا کنید تا فروش خودتان را افزایش دهید. با استفاده از اهرم‌های افزایش فروش، کمتر خریداری خواهد توانست از دست شما بگریزد و احتمالا دیگر سخت فرصت‌های خود را برای فروش را در سطل شکست خورده خواهید انداخت!

اصلی‌ترین ترفند فروش این است که
هیچ ترفندی برای فروش وجود ندارد

درست است ترفندی برای فروش وجود ندارد بلکه این استراتژی‌ها و اصول است که می‌تواند فروش ایجاد کند. اگر شما اصول را بدانید و استراتژی‌های درستی برای فروش و بازاریابی خودتان تدوین کنید تبدیل به یک فروشنده حرفه‌ای خواهید شد.

خوب وقت را تلف نکنیم و برویم و با این 4 اهرم افزایش فروش آشنا شویم و به شما بگویم چطور از آنها استفاده کنید. قبل از اینکه با اهرم‌های افزایش فروش آشنا شویم اجازه دهید با مفهوم کاریز فروش آشنا شویم چون زیر ساخت کار ماست.

کاریز فروش چیست؟

ما در فرآیند فروش به طور معمول 4 بخش اصلی داریم:

 1. تماس اولیه
 2. مشاوره رایگان یا دمو یا …
 3. پیگیری فروش
 4. عقد قرارداد و بستن فروش

این فرآیند عمومی است و شاید در کسب‌وکار شما نیاز باشد تا مراحل بیشتری به این فرآیند اضافه شود.

ما در فروش، این فرآیند را با استفاده از نمایش تصویری بیان می‌کنیم که به آن کاریز فروش گفته می‌شود. پس کاریز فروش نمایش تصویری فرصت‌های فروش شما در مراحل فرآیند فروش است. یک فروشنده حرفه‌ای باید فرصت‌های فروش خود را در کاریز فروش قرارداده و آنها را مدیریت کند.

نمایش فرصت‌های فروش در کاریز به ما کمک می‌کند تا مدیریت بهتری روی آنها داشته باشیم و در کمال ناباوری خواهید دید کاریز فروش با استفاده از 4 اهرم افزایش فروش به شما کمک خواهد کرد بهتر به نتایج فوق‌العاده فروش دست یابید.

یادتان باشد کاریز فروش مناسب، در زمان مناسب خودش کار می‌کند.

کاریز فروش را چگونه مدیریت کنیم؟

برای مدیریت کاریز فروش چند اصطلاح را باید بدانیم و به آنها مسلط شویم.

سرنخ تجاری

سرنخ تجاری به کسانی گفته می‌شود که به نحوی اطلاعات تماس آنها را بدست می‌آوریم. مانند:

 1. دریافت اطلاعات تماس در یک وب فرم.
 2. تماس تلفنی فرد با کارمندان فروش ما.
 3. ارسال پیغامی در واتساپ که نام فرد و شماره تماس او برای ما مشخص شود.
 4. شخص ایمیلی را برای ما ارسال کند.
 5. دانلود فایلی از سایت در قبال دادن اطلاعات تماس.

و شیوه‌های مختلف دیگری که می‌شود اطلاعات تماس مخاطبین را دریافت کرد.

فرصت فروش

ما به کسانی می‌توانیم بفروشیم که:

 1. تمایل به خرید محصول ما را داشته باشند.
 2. توانایی مالی پرداخت مبلغ آنرا داشته باشند.

پس باید سرنخ‌های تجاری ایجاد شده را ارزیابی کنیم و سرنخ‌هایی را که واجد شرایط هستند در ادامه مسیر فرآیند فروش پیگیری کنیم. پس به سرنخ‌های ایجاد شده‌ای که درخواستی از ما می‌کنند را فرصت فروش می‌گوییم. مانند:

 1. کسی درخواست دمو محصول می‌کند.
 2. کسی درخواست مشاوره رایگان دارد.
 3. کسی که دوره‌ای رایگان را در سایت ما دریافت می‌کند.
 4. کسی که فایلی را در وب سایت ما دانلود می‌کند.

پس به کسانی که اقدامی بیشتر از مرحله تماس انجام می‌دهند را فرصت فروش می‌نامیم.

بیایید با ذکر یک مثال موضوع را بیشتر بررسی کنیم.

فردی ویدیویی از شما می‌بیند و به موضوعی که گفتید علاقه‌مند می‌شود و به صفحه لندینگ شما آمده و اطلاعات تماس خود را وارد می‌کند و یک فایل ویدیویی دیگری را دانلود می‌کند. در این مرحله این فرد یک سرنخ تجاری یا لید است.

فردای روز دانلود ایمیلی برای او ارسال می‌کنید و اطلاعات بیشتری را در اختیار او قرار می‌دهید و می‌گویید اگر نیاز به مشاوره رایگان دارد بر روی دکمه داخل ایمیل کلیک کرده و روز و ساعت مشاوره رایگان را رزرو کند.

فرد درخواست مشاوره رایگان می‌دهد و اکنون او را یک فرصت فروش می‌دانیم. زیرا اقدامی بیشتر از دادن اطلاعات تماس کرده و تبدیل به خریدار احتمالی ما شده است.

فعالیت

به اقدام‌هایی که در طول مسیر فرآیند فروش باید انجام شود مانند تماس تلفنی، ارسال ایمیل، ارسال پیام در واتساپ، جلسه کاری، ارسال قیمت، ارسال کاتالوگ و یا هر اقدام دیگری فعالیت گفته می‌شود.

ما در کاریز فروش به صورت تصویری سرنخ‌های تجاری ایجاد شده را با تعریف یک معامله احتمالی به فرصت فروش تبدیل می‌کنیم و با مدیریت فعالیت‌ها فرصت فروش خودمان را در مراحل مختلف کاریز فروش که همان فرآیند فروش ماست مدیریت می‌کنیم.

مدیریت کاریز فروش

گفتیم کاریز فروش نمایش تصویری فرصت‌های فروش شما در فرآیند فروش است. با استفاده از فعالیت‌ها که مجموعه‌ای از اقدام‌ها هستند فرصت‌های فروش ایجاد شده را مدیریت می‌کنیم.

ما دو نوع فرصت فروش داریم:

 1. افراد جدیدی هستند که هنوز خیلی با مرحله نهایی کاریز فاصله دارند.
 2. افرادی هستند که مدت زمان طولانی در کاریز هستند و بارها آنها را پیگیری کردیم.

یک کاریز فروش، زمانی درست کار می‌کند که فرصت‌ها به شکل راحت و روان در مراحل آن حرکت کنند و در چرخه نرمال فروش، چه موفق و چه ناموفق بارها پیگیری شوند.

پس اگر به طور مثال در چرخه فروش نرمال شما، از سلام گفتن به مشتری تا خرید وی، 6 هفته طول بکشد، باید مذاکراتی که بعد از این 6 هفته صورت می‌گیرد را از چرخه کاریز خارج کنید و در جای دیگری آنها را پیگیری کنید. مهارت کار با کاریز فروش یک تخصص در فروش است که باید به آن مسلط شوید.

طبق اصل پارتو یا قانون 20/80 مشتریانی که در بازه زمانی X روز از شما خرید می‌کنند 20 درصد مشتریان شما را تشکیل می‌دهند ولی همین مشتریان کم 80 درصد درآمد و سود شما را تامین می‌کنند.

پس باید تمرکزتان را بر روی مشتریان پارتویی خودتان قرار دهید و مشتریان دیگر را پس از سپری شدن X روز از کاریز فروش خودتان خارج کرده و در زمان دیگری پیگیری کنید و یا به طور کامل حذف کنید.

اهرم افزایش فروش

همانطور که می‌دانید برای سرعت بخشیدن و راحتی کار ما از اهرم‌ها استفاده می‌کنیم. برای افزایش فروش نیز نیاز به اهرم افزایش فروش داریم. با استفاده از 4 اهرم افزایش فروش می‌توانیم به سادگی فروش خودمان را متحول کنیم. این اهرم‌های افزایش فروش عبارتند از:

 1. فرصت‌های ورودی بیشتر
 2. فرصت‌های ورودی بزرگتر
 3. نرخ تبدیل بیشتر
 4. زمان تبدیل سریعتر

اهرم افزایش فروش به شما کمک خواهد کرد سود و درآمد بیشتر و بی حد و مرز از هر مشتری خودتان داشته باشید. فردی موفق و ثروت‌ساز است که راز استفاده از این 4 اهرم افزایش فروش را به خوبی بداند و بس.

خوب برویم و ببینیم 4 اهرم افزایش فروش را چگونه بکار بگیریم.

1) کاریز فروشتان را فعال نگه دارید

هیچ کلید جادویی وجود ندارد. راز تکنیکی و یا فرمول پیچیده‌ای برای افزایش فرصت‌های ورودی وجود ندارد.

خیلی ساده است! برای افزایش فرصت‌های ورودی تنها راهی که وجود دارد این است که به هر شیوه‌ای که می‌توانید چه با تبلیغات و چه با بازاریابی با آدم‌های بیشتری شروع به ارتباط گرفتن کنید. اهرم افزایش فروش اول می‌گوید از کانال‌های مختلف و از هر راهی که می‌توانید جذب سرنخ جمع آوری کنید و آنها را به فرصت تبدیل کنید.

سه گام برای داشتن یک کاریز فروش سالم و روان

 1. اهداف روزانه و هفتگی برای افزودن فرصت‌های جدید تعیین کنید.
 2. سعی کنید کاریزتان فعال و روان باشد. فرصت‌های جدید وارد شده را با فعالیت روی آنها مدیریت و بین مراحل حرکت دهید.
 3. درباره کارهایی که قرار است در طول هفته انجام شود، خلاقانه‌تر عمل کنید و متفاوت دیده شوید.
 4. از جلسات اتاق فکر برای ایجاد فعالیت‌ها و پیگیری‌ها استفاده کنید.

2) به دنبال شکار فرصت‌های بزرگتر باشید

در این گام به دنبال فرصت‌های درشت‌تر با قیمت بیشتر و جم بالاتر خرید باشید. باز هم هیچ کلید جادویی برای شکار فرصت‌های بزرگتر وجود ندارد.

لازم نیست شرکت بزرگی باشید تا فرصت‌های بزرگتر و سوده‌تری را بیابید. فقط تمرکز و ذهنیت درست و ثروت‌ساز داشته باشید.

1- خودتان را در حال بستن قراردادهای بزرگتر تصور کنید. در این حالت برای مشتری خود چه کارهایی را انجام می‌دادید؟

اکنون همان کارها را برای همه مشتریان خودتان انجام دهید و تجربه‌ای متفاوت از همکاران خود برای آنها بسازید. خواهید دید این چگونه برای شما معجزه می‌کند.

همانطور که مشاهده می‌کنید اهرم افزایش فروش ساده است ولی چه معجزه‌ای را در فروش شما ایجاد خواهد کرد.

2- درباره اینکه شرکت‌های بزرگ چگونه خرید می‌کنند، تحقیق کنید. هر مشتری با مشتری دیگر متفاوت است و باید بدانید با چه شیوه‌ای خرید می‌کنند. این دقیقا همان مسیر حرکت مشتری شماست.

3- روی مشتریان با بودجه بیشتر متمرکز شوید. این گونه مشتریان مشغله‌های بیشتری دارند و برای خرید زمان خود حاضر هستند هزینه کنند.

4- خدمات و محصولات اضافه‌تر و پکیج‌های مختلف را به مشتری معرفی کنید. به این تکنیک بیش فروشی گفته می‌شود که روش‌های مختلفی برای آن وجود دارد.

همراه غذاتون سیب زمینی سرخ شده هم میل دارید؟

سوال ساده‌ای که درآمد سالانه مک دونالد را دویست هزار دلار افزایش داده و از دهه 1970 تا به حال، بیش از میلیون‌ها دلار سود برای کمپانی به همراه داشته است. می‌بینید چقدر ساده می‌توان افزایش فروش داد!

پرسش دوست هزار دلاری شما چیست؟

کافیست یک وب سایت داشته باشید و دومین اهرم افزایش فروش را در سایت خودتان پیاده سازی کنید تا سایت شما فروشنده حرفه‌ای و 24 ساعته شما این نقش را به صورت کاملا خودکار برای شما ایفا کند.

به ماشین پولسازی خودتان یا همان وب سایت سلام کنید! اگر یک وب سایت فروش حرفه‌ای و اتوماتیک داشته باشید صاحب یک ماشین پولسازی اینترنتی خواهید شد و از فروش خودتان لذت خواهید برد.

آموزش رایگان وردپرس و طراحی سایت

3) نشتی‌های کاریزتان را کشف کنید

سومین اهرم افزایش فروش شما اهرم افزایش نرخ تبدیل است. نرخ تبدیل به شدت مهم است. سیستم فروش شما باید بر اساس نرخ تبدیل کار کند. مهم‌ترین کار شما در کسب و کارتان ایجاد ترافیک و تبدیل آن به گام بعدی کاریز فروش است.

یعنی اگر 100 فرصت وارد کاریز فروش خود کنید و نرخ تبدیل شما 10 درصد باشد فقط 10 نفر از این 100 نفر به مشتری تبدیل می‌شوند و 90 نفر در بخش‌های مختلف از نشتی‌های کاریز فروشتان خارج شده و دور ریز می‌شوند.

حال اگر شما تبدیل را از 10 درصد به 15 برسانید فروشتان 50 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

فرمول محاسبه نرخ تبدیل

4 راه برای افزایش نرخ تبدیل

 1. با افرادی کار کنید که در تصمیم‌گیری‌ها نقش مهمی دارند.
 2. مشاور باشید نه فروشنده و خودتان اقدام کننده باشید.
 3. در سریع‌ترین زمان ممکن، فرصت‌های غلط را از کاریز فروش خارج کنید.
 4. نیازها و خواسته‌های مشتریانتان را بهتر از رقبای خودتان بشناسید.

4) پایتان را روی پدال گاز فشار دهید

به آخرین اهرم افزایش فروش رسیدیم. حالا نوبت آن شده است که برای افزایش درآمد چیزهایی یاد بگیرید. در این مرحله باید اقداماتی را انجام دهید که باعث شود تا مشتری تصمیم خود را در زمان کمتری برای خرید بگیرد.

برای اینکه زمان تصمیم به خرید را کاهش دهید و مشتری زودتر خرید خودش را نهایی کند اهرم افزایش فروش چهارم به کمک ما می‌آید. کافیست این سه راهکار پیشنهادی را انجام دهید:

 1. فرآیند تصمیم گیری مشتریان را کشف کنید.
 2. اجازه ندهید بگویند « یک مقدار زمان دهید تا درباره‌اش فکر کنم » زمان پیگیری تعیین کنید.
 3. مشتریانی که از دوره زمانی فروش معمولتان بیشتر زمان می‌برند را رها کنید و در زمان دیگری فرضا سه ماه دیگر پیگیری کنید.

اکنون باید متوجه شده باشید که فروشندگان خیلی موفق، افرادی هستند که با تمرکز کامل، ذهنیت دقیق و ثروت‌ساز و با برنامه واضح برای اهداف فعالیت محور حرکت می‌کنند. فکر می‌کنم اکنون شما هم به این نتیجه رسیدید که شما هم می‌توانید یک ستاره در آسمان سرزمین فروشندگان باشید.

اگر در خصوص روش‌های پیاده سازی این 4 اهرم افزایش فروش در سایت و یا کسب و کارتان نیاز به مربی و همراه داشتید فقط کافیست با من تماس بگیرید یا پیام دهید تا به شما کمک نمایم بتوانید فروش و درآمد خودتان را متحول کنید. با این 4 اهرم افزایش فروش قادر خواهید بود ماشین پولسازی اینترنتی خودتان را بسازید!

فروش بیشتر با سی‌ارام دیدار

نرم افزار CRM دیدار می تواند فروش شما را تا 300% افزایش دهد!

قبل از نرم افزار CRM بی‌نظمی پیگیری‌ها، وابستگی به افراد، عدم وجود یک دیتابیس از مشتریان، فروش آشفته و نداشتن تصویر روشن از کسب‌وکار باعث می‌شد شما شب‌ها در آرامش نخوابید، اما بعد از نرم افزار CRM، نظم و سرعت در پیگیری‌ها، عدم وابستگی به افراد، فروش بیشتر، در کنترل بودن فروش توسط شما و دیدن آنچه که به شما کمک می‌کند تا رشد کنید باعث خواهد شد شما شب‌ها آسوده بیاسایید.

به این مطلب امتیاز دهید یاقوت بگیرید

امتیاز 5.00 از 1 رای

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با در میان بگذارید.

برای ارسال دیدگاه، نیاز است که وارد حساب کاربری خود شوید