آموزش رایگان وردپرس و طراحی سایت

وردپرس چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

در کل انقلابی در طراحی سایت

وردپرس یا WordPress یک سیستم مدیریت محتوا است که برای ایجاد و مدیریت وبسایت‌ها استفاده می‌شود. به طور ساده‌تر، وردپرس به شما این امکان را می‌دهد تا وبسایت خود را بدون نیاز به داشتن دانش برنامه‌نویسی طراحی و مدیریت کنید. با استفاده از وردپرس، می‌توانید محتوای وبسایت خود را به راحتی و بدون نیاز به کدنویسی ویرایش و بروزرسانی کنید و همچنین از افزونه‌ها و قالب‌های مختلف برای ارتقای ویژگی‌های وبسایت خود استفاده کنید.

در حال حاضر بیش از 40 درصد سایت‌های دنیا از وردپرس استفاده می‌کنند. وردپرس یکی از بهترین CMSها یا سیستم مدیریت محتوا است که نسبت به دیگر رقبا، محبوبیت و تعداد کاربران بیشتری دارد. این سیستم قابلیت پویایی و انعطاف پذیری مطلوب و همچنین قابل استفاده برای انواع وبسایت‌ها از جمله وبلاگ‌ها، سایت‌های فروشگاهی، خبری، سایت‌های آموزشی، شخصی، شرکتی و … را داراست. همچنین وردپرس یک پلتفرم منبع باز است که با استفاده از آن، شما می‌توانید به راحتی به بخش‌های مختلف سایت خود دسترسی و کنترل بیشتری بر روی سایت خود داشته باشید.

آموزش وردپرس به دلیل اینکه یک رابط کاربری زیبا و قابل فهمی دارد، برای همه افرادی که به داشتن وبسایت علاقه‌مند هستند، بسیار کاربردی و مفید خواهد بود. در کل، یادگیری و استفاده از وردپرس به شما کمک می‌کند تا به راحتی یک سایت قابل اعتماد و حرفه‌ای برای خود بسازید، به نحوی که با استفاده از انعطاف پذیری آن، به راحتی وبسایت خود را با توجه به نیازهایتان به روزرسانی کنید.

به گزارش سایت W3Techs

طبق اعلام رسمی این سایت 63.3% از سایت‌هایی که از سیستم مدیریت محتوا استفاده می‌کنند و 43.2% از کل سایت‌های جهان از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنند.

برخی از سایت‌های ایرانی که از وردپرس استفاده می‌کنند

  1. مجله خبری دیجی کالا
  2. سایت دیجیاتو
  3. سایت دکتر سلام
  4. سایت رضا صادقی
  5. سایت متمم
  6. سایت شیکسون
  7. سایت نی نی مد
  8. سایت شرکت شاتل
  9. سایت شرکت شاتل موبایل

و بسیاری از سایت‌های دیگر

دوره پیشرفته طراحی سایت با وردپرس

در بخش اول دوره به مقدمات و آموزش پایه‌ای وردپرس پرداختیم که به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده شد و شما برای ادامه کار می‌توانید 2 مسیر را انتخاب کنید.

طراحی سایت اختصاصی فروش حرفه‌ای
آموزش پروژه محور طراحی سایت

در این دوره که آموزش پایه‌ای آن را در بالا یاد گرفتید به شما از صفر مسیر طراحی سایت و رسیدن به درآمدزایی را آموزش خواهیم داد.

طراحی صفحه لندینگ اختصاصی
دوره رایگان المنتور فارسی

این دوره شامل موارد پایه‌ای المنتور می‌باشد که می‌توانید با صفحه ساز المنتور بدون قالب آماده طراحی حرفه‌ای برای خودتان انجام دهید.