پشتیبانی مشتریان

قبل از ارسال پیام به بخش پشتیبانی ببینید آیا سوال شما درباره این موارد است؟

سفارشی ثبت کرده‌ام، ولی هنوز به دستم نرسیده است. چگونه پی‌گیری کنم؟

ضمن تشکر از اینکه به ما اعتماد کردید و از سایت فرید پارسایی خرید کردید:

محصولات سایت همگی دانلودی هستند و پس از سفارش و پرداخت مبلغ، به صورت خودکار به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که تاییدیه پرداخت شما به همراه لینک دریافت محصول به شما نمایش داده می‌شود. همچنین ایمیلی برای شما ارسال می‌شود که شامل لینک دانلود است.

شما همچنین می‌توانید پس از ورود به سایت، در ستون سمت راست بر گزینه «دانلودهای من» کلیک کنید و فایل‌های دانلودی خریداری شده را دانلود کنید.

در مورد دوره‌ها پس از ورود به سایت، در ستون سمت راست بر گزینه «دوره‌های من» کلیک کنید تا به دروس دوره دسترسی داشته باشد.

با شرکت تماس می‌گیرم، ولی کسی پاسخگو نیست.

ساعات کاری شرکت 9 تا 17 است. همچنین روزهای پنجشنبه و جمعه تعطیل هستیم. در موارد خاصی شاید خطوط تلفن یا سیستم تلفنی ما با مشکل مواجه باشد. در این مواقع می‌توانید پیام‌تان را به آی‌دی تلگرامی @farid_parsaei بفرستید.

آیا برای خرید از سایت باید قبلش عضو سایت شوم؟

برای خرید لازم نیست عضو سایت شوید. هنگام خرید از شما اطلاعات لازم پرسیده می‌شود و در طی فرایند خرید، به صورت خودکار عضو سایت می‌شوید.

می‌خواهم موضوعی را مستقیم با آقای پارسایی مطرح کنم.

لطفا پیام‌تان را به ایمیل faridparsaei@gmail.com بفرستید. البته پاسخگویی شاید تا چند روز طول بکشد. لطفا اگر پیشنهادی دارید خیلی واضح و مشخص و فقط در چند سطر مطرح کنید.

در این بخش می‌توانید سوالات خود را مطرح کنید!