هدف نهایی هر کسب و کاری در حوزه بازاریابی مسلما فروش و سوددهی بیشتر است. برای کسب این موفقیت و افزایش فروش آنلاین چه اقداماتی را باید انجام داد؟ در این مطلب قصد دارم کامل توضیح دهم که چگونه فروش آنلاین خوبی داشته باشیم؟ و بخشی از رازهای فروش رویایی را به شما بگویم.
چگونه فروش آنلاین خوبی داشته باشیم

چگونه فروش آنلاین خوبی داشته باشیم سوال و دغدغه هر فروشگاه آنلاین نوپا و یا قدیمی است. بسیاری از کاربران از من می‌پرسند چگونه فروش آنلاین خوبی داشته باشیم؟

بسیاری از صفحات اینستاگرام را می‌بینم که با وجود انتشار پست‌ها و استورهای زیاد ولی فروش خوبی ندارند و به دنبال پاسخ سوال چگونه فروش آنلاین خوبی داشته باشیم؟

در این مطلب قصد دارم کل فرایند فروش آنلاین را برای شما باز کنم و برخی از رازهای فروش رویایی را با شما در میان بگذارم و به این سوال پاسخ دهیم.

این نکات نتیجه تحصیلات من در رشته IT Business Management خارج از ایران و نیز بهره گیری از اساتید خارجی و همچنین دوست و استاد بزرگوار خودم جناب آقای ژان بقوسیان و سال‌ها آموزش و تحقیق در سایت‌های خارجی و بررسی عملکرد افراد موفق داخلی و خارجی بوده است.

در این مقاله به شیوه‌ها و روش‌های افزایش فروش آنلاین اشاره خواهم کرد و باید بگویم که این روش‌ها در کنار هم و با یکدیگر اثر بخش خواهند بود و باید استراتژی خوبی برای کل فرایند خود داشته باشید.

این تکنیک‌ها برای هر دو نوع فروش کالای فیزیکی و فروش خدمات قابل استفاده است.

مردم کی خرید می‌کنند؟

امروزه باید بپذیریم اوضاع اقتصادی خوب نیست اما این به این معنی نیست که مردم پول ندارند. اتفاقا مردم خیلی هم خوب پول دارند ولی مردم بسیار هوشمندانه خرید می‌کنند.

آن‌ها برای بورس، دلار به راحتی هزینه می‌کنند و یا برای خرید ماشین خارجی. اگر چرخی در سطح خیابان‌ها بزنید تعداد ماشین‌های خارجی کم نیست.

با یک بررسی در رفتارها، رستوران‌ها، سطح خیابان‌ها و غیره متوجه خواهید شد مردم پول دارند و خوب هم خرید می‌کنند اما این خریدها حساب شده و هوشمندانه است.

مردم امروزه در دو حالت خرید می‌کنند:

 1. رهایی از درد یا رنج
 2. کسب لذت یا سود

اگر کالا یا خدمات شما در ذهن مخاطب لذت یا سود یا منفعتی ایجاد نکند و یا درد یا رنجی رو از او مرتفع نکند مطمئن باشید خریدی هم اتفاق نخواهد افتاد.

باید از خودتان بپرسید کالا یا خدمت شما از لحاظ احساسی چگونه لذت یا سودی رو برای مخاطب من ایجاد می‌کند و یا چگونه درد یا رنجی را رفع یا تسکین می‌دهد؟

حال که جواب این سوال را یافتید می‌توانید وارد فرایند فروش رویایی شوید. بریم با هم فرایند یک فروش آنلاین موفق را بررسی کنیم.

چگونه فروش آنلاین خوبی داشته باشیم تا اینگونه خوشحالی کنیم؟

چگونه فروش آنلاین خوبی داشته باشیم؟

برای داشتن فروش آنلاین خوب باید مراحل و گام‌های زیر را طی کنید.

 1. راه اندازی سایت فروش حرفه‌ای با وردپرس
 2. ایجاد بخش وبلاک در سایت
 3. تولید محتوای ارزشمند و جذاب در بخش وبلاگ
 4. ایجاد یک صفحه فرود جذاب و تاثیرگذار
 5. ایجاد صفحه اینستاگرام
 6. تولید محتوای جذاب و هدایت خلاقانه مخاطب به صفحه فرود
 7. انتشار محتوا با فرمت‌های مختلف و هدایت مخاطب به صفحه فرود
 8. لیست سازی و جمع آوری اطلاعات تماس مخاطب
 9. ایجاد قیف فروش با متد AIDA
 10. تولید محتوای جذاب و ارزشمند برای قیف فروش و ارتباط موثر با مخاطب
 11. استفاده از 4 اهرم افزایش فروش برای افزایش تصاعدی فروش
 12. تبدیل این سیستم به یک سیستم بازاریابی خودکار

در این سیستم مسیر حرکت مشتری، قیف فروش و محتواهای شما نقش بسیار مهمی دارند. اگر نتوانید محتواهای ارزشمند و جذاب برای مخاطب خودتان تولید کنید که یکی از حداقل یکی از دو احساس زیر را ایجاد کند فروشی وجود نخواهد داشت.

 1. تسکین یا رفع درد و رنج
 2. ایجاد لذت، شعف و یا سود و منفعت

مردم امروزه فقط در این دو حالت است که خرید می‌کنند. در محتواهای خودتان باید به مرور مخاطب را شیفته و علاقه‌مند کنید تا به مخاطب داغ شما تبدیل شود. مخاطب سرد هرگز همراه شما نخواهد شد.

این سیستم را هم خود تست کردم و هم در بررسی عملکرد افراد موفق داخلی و خارجی مشاهده کردم دقیقا همین سیستم را پیاده سازی کردند. تمام کسانی که در اینترنت می‌بینید فروش‌های عالی دارند دقیقا بر اساس همین سیستم پیش می‌روند.

حال اگر بیشتر در مورد این سیستم می‌خواهی بدانی کافیست ویدیویی زیر را ببینید تمام مراحل کار را قدم به قدم و به طور کامل شرح دادم.

کافیست این ویدیو را ببینید و مراحل کار را در کسب و کار خودتان بکار بگیرید مطمئن باشید نتایج چشمگیری را خواهید دید.

در صورتیکه به مشاوره نیاز داشتید کافیست با من تماس بگیرید تا یک جلسه مشاوره خصوصی تا بیشتر در مورد چگونه فروش آنلاین خوبی داشته باشیم صحبت کنیم و کمک‌تان کنم تا این تکنیک‌ها را در کسب و کارتان پیاده سازی کنید.

همچنین در دوره ساخت کسب و کار آنلاین به شما آموزش می‌دهم چگونه فروش آنلاین خوبی داشته باشیم و تمامی مراحل را در 4 بخش قدم به قدم به صورت عملی به شما آموزش می‌دهم و در مورد یک کسب و کار آنلاین هم پیاده سازی می‌کنم.

دوره ساخت کسب و کار آنلاین

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز 0.00 از 0 رای

پاسخ

You have to agree to the comment policy.