عدم نمایش بخشی از محتوای صفحه به ۲ روش

عدم نمایش بخشی از محتوای صفحه در المنتور
شاید براتون پیش آمده باشد که بخواهید بخشی از محتوایی که در یک صفحه دارید را نمایش ندهید یا در یک تایم دیگری نمایش داده شود. برای مثال از انتشار بخشی از محتوای صفحه مطمئن نیستید و یا قصد دارید در یک وقت دیگری آن را مشاهده کنید اما نمی‌دانید چطوری باید این کار را انجام دهید؟ در این مطلب به شما چگونگی عدم نمایش بخشی از محتوای صفحه را آموزش می‌دهم.

خوب همانطور که گفته شد مواقعی نیاز داریم به عدم نمایش بخشی از محتوای صفحه داریم. این بخش از محتوای صفحه را شاید بخواهیم در زمان خاصی نمایش دهیم یا برای نقش کاربری خاصی نمایش دهیم یا این که هنوز ویرایش ما به پایان نرسیده و قرار است بعدا تکمیل شود برای همین می‌خواهیم فعلا نمایش داده نشود.

شما می‌توانید بخشی از محتوای صفحه خودتان را در شرایطی که تعریف می‌کنید به کاربران سایت نمایش ندهید و آن را مخفی کنید. در این مطلب روش انجام این کار را با هم بررسی خواهیم کرد.

عدم نمایش بخشی از محتوای صفحه

برای عدم نمایش بخشی از محتوای صفحه با استفاده از صفحه ساز المنتور روش‌های مختلفی وجود دارد که در این مطلب به سه روش آن خواهیم پرداخت.

روش اول: استفاده از افزونه Visibility Logic for Elementor

با استفاده از افزونه Visibility Logic for Elementor می‌توانیم یک ویجت المنتور را بر اساس شرایط تعریف شده در افزونه مخفی کنیم. این افزونه دارای دو نسخه رایگان و پولی است.

برای این منظور افزونه Visibility Logic for Elementor را از مخزن وردپرس نصب می‌کنیم. سپس ویجتی را که می‌خواهیم مخفی کنیم انتخاب می‌کنیم تا تنظیمات مربوط به ویجت نمایش داده شود.

اکنون روی زبانه تنظیمات که آیکون چشم دارد کلیک می‌کنیم تا تنظیمات مربوط به شرایط نمایش ویجت نمایش داده شود. با کلیک بر روی گزینه Enable Visibility Logic بخش مدیریت نمایش یا عدم نمایش بخشی از محتوای صفحه را فعال می‌کنیم.

فعال سازی افزونه Visibility Logic for Elementor

پس از این که افزونه را فعال کردیم تنظیمات زیر در بخش General نمایش داده می‌شود. گزینه اول حالت نمایش یا عدم نمایش این ویجت را مشخص می‌کند. گزینه دوم تعیین می‌کند که همه شروط برقرار باشد یا هر یک برقرار بود کافیست.

تعیین حالت نمایش یا عدم نمایش بخشی از محتوای صفحه

در تنظیمات افزونه بخش‌های زیادی برای تعیین شرایط نمایش یا عدم نمایش بخشی از محتوای صفحه وجود دارد که آن‌ها که نوشته بنفش رنگ Pro دارند در نسخه پولی افزونه فعال هستند. در نسخه رایگان می‌توانیم شروط زیر را اعمال کنیم:

در نسخه پولی این افزونه می‌توان شرایط نمایش یا عدم نمایش بخشی از محتوای صفحه بیشتری را در نظر گرفت که با نوشته بنفش رنگ Pro مشخص شده است.

روش دوم: استفاده از افزونه المنت پک پرو

روش دیگر عدم نمایش بخشی از محتوای صفحه با استفاده از المنتور استفاده از افزونه المنت پک پرو است. این افزونه، یک افزونه پرمیوم یا پولی است و باید از مارکت‌های وردپرس مانند سایت ژاکت یا سایت تم فور خریداری شود.

پس از نصب افزونه پریمیوم المنت پک پرو ویجتی که می‌خواهید نمایش داده نشود را انتخاب می‌کنیم تا تنظیمات مربوط به ویجت نمایش داده شود.

سپس از تب تنظیمات پیشرفته بخش کنترل‌های نمایش را باز کرده و نمایش شرط‌ها را فعال می‌کنیم. گزینه اول تعیین کننده حالت نمایش یا عدم نمایش ویجت است. گزینه دو تعیین می‌کند که همه شروط برقرار باشند یا هر کدام برقرار بود کافیست.

گزینه بعدی برای تعیین شرط‌ها می‌باشد که می‌توانید چند شرط را مشخص کنید. در افزونه المنت پک دیگر محدودیت شرط ندارید و می‌توانید هر نوع شرطی را مشخص کنید زیرا افزونه پریمیوم یا پولی است. افزونه المنت پک پرو قابلیت‌های بسیار خوبی برای نمایش یا عدم نمایش بخشی از محتوای یک صفحه در اختیار شما قرار می‌دهد.

همانطور که گفته شد مواقعی نیاز است بخشی از محتوای صفحه را نمایش ندهیم. برای عدم نمایش بخشی از محتوای صفحه دو روش یکی رایگان و دیگری پریمیوم را معرفی کردیم که روش پریمیوم قابلیت‌های بیشتری را در اختیار ما قرار می‌دهد و یکی از ابزارهای محبوب توسعه امکانات المنتور است که علاوه بر قابلیت عدم نمایش بخشی از محتوای صفحه ویجت‌های جذابی را نیز به المنتور اضافه می‌کند و باعث توسعه امکانات صفحه ساز محبوب المنتور می‌شود.

با مطالعه این مطلب 1 یاقوت دریافت کنید
تعداد یاقوت موجود شما:

به این مطلب امتیاز دهید یاقوت بگیرید

امتیاز 5.00 از 3 رای

این مطالب را نیز بخوانید

سبد خرید
اسکرول به بالا