صفحه فرود چیست

صفحه فرود مهم‌ترین صفحه سایت شماست!

صفحه فرود چیست ؟ صفحه فرود یا Landing Page یکی از مهم‌ترین صفحه‌های وب‌سایت شماست. صفحات فرود برای جمع آوری اطلاعات علاقه‌مندان و تبدیل بازدیدکنندگان به علاقه‌مند ایجاد می‌شوند. اگر وب‌سایت فاثد صفحه فرود باشد موفقیت بزرگی را از دست داده است و در فروش و موفقیت خود نتایج چشمگیری را تجربه نخواهد کرد.

 

صفحه فرود چیست

صفحه فرود یا صفحه هدف که در زبان انگلیسی به آن Landing Page، Opt-in Page, Squeeze Page گفته می‌شودصفحه‌ای است که در پاسخ به کلیک بر روی تبلیغات شما نمایش داده می‌شود و نقش جمع آوری اطلاعات مخاطبین و یا هدایت آن‌ها را به عهده دارد.

 

انواع صفحه فرود

به طور کلی دو نوع صفحه فرود هدف داریم:

  • صفحه‌های ارجاع دهنده

صفحاتی هستند که در آن‌ها مخاطبین خاص و مشخصی را که بازار هدف ما را تشکیل می‌دهند هدف قرار داده و با ارائه تصویر، متن و فیلم مخاطبین را به صفحه‌های مشخصی از سایت هدایت می‌کنیم. این نوع صفحه‌ها برای نمایش مقالات و محتواهای سایت و با آشنایی بیشتر مخاطبین با شما و اعتماد سازی بسیار موثر هستند.

  • صفحه‌های معامله‌گر

صفحاتی هستند که از کاربر می‌خواهد فرمی را کامل کند و یا نظرش را در موردی خاص بیان نماید. بهترین روش برای بدست آوردن اطلاعات تماس مخاطبین و استفاده از آن‌ها در بازاریابی این نوع صفحات می‌باشد. به طور معمول در این صفحات از کاربر نام و نام خانوادگی همراه با ایمیل او دریافت می‌شود. در برخی از موارد که اعتماد کاربر جلب شده باشد می‌توان شماره تماس او را نیز دریافت نمود.

این مطلب را نیز بخوانید:
چگونه با تحلیل ترافیک سایت فروش بیشتری داشته باشیم

 

چرا صفحه فرود داشته باشیم؟

شما در گوگل و یا هر سایت دیگری تبلیغ می‌کنید و بزرگترین اشتباه این است که این تبلیغات به صفحه اصلی وب‌سایت شما هدایت شوند. کاری که متاسفانه بسیاری از وب‌سایت‌ها انجام می‌دهند. شما باید تبلیغات خود را به صفحه‌های فرود منتقل نمایید زیرا صفحه اول دارای المان‌های زیادی است که تمرکز کاربر را از بین می‌برد ولی در صفحه فرود فقط بر روی یک موضوع و یک المان متمرکز هستیم.

 

رایج‌ترین دلیل استفاده از صفحه فرود

  1. دریافت اطلاعات کاربران
  2. معرفی و فروش محصولات وب‌سایت
  3. هدایت کاربران و ایجاد اعتماد بیشتر

 

عوامل موثر در موفقیت صفحه فرود

۱- محدود کردن بخش‌ها

در این صفحات باید بر روی یک موضوع مشخص تمرکز کرد و در صورت امکان تمامی المان‌های سایت مانند سایدبار، منوی سایت، هدر و غیره نمایش داده نشوند زیرا باعث می‌شود که تمرکز کاربر از موضوع اصلی جدا شود. کاربر یا باید هدف صفحه را دنبال کند یا از آن خارج شود و گزینه دیگری برای وی وجود ندارد.

 

۲- ارزشمند باشد و هدف شما را بیان کند

صفحات هدف باید به این صورت ساخته شوند که کاربر اطلاعات تماس خود را به شما بدهد و در مقابل سرویس خود را به کاربر ارائه دهید. باید صفحه شما اطلاعات با ارزشی را به مخاطب بدهد تا او را ترغیب بدهد تا او را ترغیب به دادن اطلاعات و دریافت خدمات نماید. با بیان نظرات مشتریان راضی می‌توانید اعتماد بیشتری را در او ایجاد نمایید.

 

۳- قابلیت اشتراک گذاری

مطالب و محتوای شما باید آنقدر ارزشمند و جذاب باشد که کاربران را ترغیب به اشتراک گذاری صفحه شما کنند و دیگران را به صفحه فرود شما هدایت کنند.

این مطلب را نیز بخوانید:
بازاریابی درونگرا چیست

 

۴- خلاصه اما مفید

صفحه فرود شما باید خلاصه اما مفید باشد. سعی نکنید با دروغ گفتن و متون عجیب و غریب کاربر را قانع کنید بلکه سعی کنید با زبان خود کاربر او را قانع کنید که شما همان کسی هستید که اون به دنبالش می‌گردد.

متوسط حضور کاربران در صفحه‌های هدف در بهترین حالت ۳ دقیقه است شما باید در این مدت کوتاه همه چیز را به کاربر نشان دهید و اطلاعات او را بگیرید و یا او را به مقصد مورد نظر خود هدایت نمایید.

تک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...
منبع فرید پارسایی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.