۲۸ نوع آهنربای ایمیل برای جمع آوری ایمیل مشتریان

28 روش جمع آوری ایمیل مشتریان در سایت به صورت چریکی

بهترین راه برای جمع آوری ایمیل مشتریان، دغدغه بسیاری از وبمستران است زیرا مردم به راحتی ایمیل خود را به ما نخواهند داد. از طرفی با ارزش‌ترین دارایی یک کسب و کار اینترنتی اطلاعات تماس مشتریان به خصوص ایمیل مشتریان است. در این مقاله قصد دارم 28 روش چریکی برای جمع آوری ایمیل مشتریان و بازدیدکنندگان سایت را با شما در میان بگذارم.

آهنربای ایمیل چیست؟

آهنربای ایمیل به ما کمک می‌کند تا بتوانیم به راحتی ایمیل بازدیدکنندگان سایت را جمع آوری کنیم. آهنربای ایمیل یک هدیه ارزشمند است که به بازدیدکنندگان می‌دهید تا آن‌ها را وسوسه کنید تا ایمیل‌شان را به شما بدهند. شما می‌توانید در جاهای مختلف سایت از آهنربای ایمیل استفاده کنید تا ایمیل مشتریان را جمع آوری نمایید.

 

خصوصیات آهنربای خوب

یک آهنربای ایمیل خوب باید دارای خصوصیات زیر باشد:

  • سود سریع
  • دقیق و موردی و نه کلیات
  • در جایی اگر فروخته شود بهتر است که حالت هدیه بودن آن بیشتر نمود دارد
  • قابل استفاده در ۵ دقیقه
  • شامل یک راه حل کاربردی باشد

 

روش‌های جمع آوری ایمیل مشتریان

۱- لیست منابع

یکی از بهترین آهنرباهای ایمیل لیست منابع است. شما می‌توانید ابزارهای مورد نیاز در حوزه کسب و کار خودتان را معرفی نمایید و به خوبی ایمیل بازدیدکنندگان سایت را جمع آوری کنید. لیست منابع می‌تواند معرفی ابزارها و یا سایت‌ها باشد.

 

۲- راهنمای سریع

یکی دیگر از آهنرباهای بسیار کارآمد راهنمای سریع استفاده از محصولات و یا ابزارهاست. مثلا راهنمای سریع و یا دستورالعمل گام به گام راه اندازی یک دستگاه الکترونیکی و یا راهنمای سریع خرید یک دستگاه و یا راهنمای سریع راه اندازی و پیکربندی یک افزونه یا نرم‌افزار می‌تواند ایده بسیار خوب برای جمع آوری ایمیل مشتریان باشد.

 

۳- ویدیوهای پرسش و پاسخ

از مشتریان خود بخواهید سوالات خودشان را با شما در میان بگذارند و شما پاسخ آن‌ها را در قبال ویدیو ارائه دهید. این ویدیوهای پرسش و پاسخ بسیار محبوب هستند و بازدیدکنندگان سایت شما به راحتی ایمیل خود را برای دریافت آن‌ها در اختیار شما قرار خواهند داد. از طرفی این روش برای برند سازی و جلب اعتماد نیز بسیار عالی است.

 

۴- برگه‌های تقلب

از آنجا که افراد امروزه کم حوصله شده‌اند یکی از روش‌های عالی برای طراحی آهنربای ایمیل برگه تقلب است. شما می‌توانید مراحل گام به گام انجام یک کار را و یا روش‌های کاربردی و سریع انجام یک کار را آموزش دهید و به راحتی ایمیل مشتریان خود را جمع آوری نمایید.

 

۵- چک لیست

چک لیست‌ها بسیار محبوب هستند و افراد زیادی حاضر هستند در ازای دریافت چک لیست‌های کاربردی مرتبط با حوزه کاری خودتان ایمیل‌شان را به شما بدهند. چک لیست‌ها نیز یکی از روش‌های بسیار خوب برای آهنربای ایمیل است.

 

۶- متن‌های آماده

متن‌های آماده نیز طرفداران زیادی دارد و شما می‌توانید در هر بیشتر کسب و کارها می‌توانید متن‌های آماده‌ای را در حوزه کاری خودتان طراحی کنید و به سادگی ایمیل‌های زیادی را جمع آوری کنید. فرض کنید شما یک وکیل پایه یک دادگستری هستید متن‌های آماده قراردادها و شکایت‌نامه ها می‌تواند یک آهنربای ایمیل مناسب برای جمع اوری ایمیل مشتریان باشد.

 

۷- آموزش‌های کوتاه

این روش بسیار فوق‌العاده است. شما در هر حوزه‌ای که باشید می‌توانید آموزش‌های کوتاهی درست کنید و در قبال دریافت ایمیل به مشتریان خود بدهید. این آموزش‌ها می‌تواند به صورت فایل‌های pdf، فایل‌های صوتی و یا فایل‌های ویدیویی باشد.

این مطلب را نیز بخوانید:
قیف فروش و کاربرد آن در افزایش فروش

 

۸- دوره‌های ایمیلی

برای مدرسین و متخصصین فنی این روش بسیار کارآمد است. می‌توانید دوره‌های چند جلسه‌ای کوتاهی درست نمایید و جلسات را به صورت یک روز در میان یا هر روز از طریق ایمیل برای مشتریان ارسال نمایید و در مقابل ایمیل آن‌ها را دریافت نمایید.

 

۹- بخشی از محصول

این روش نیز یکی از بهترین روش‌ها برای آهنربای ایمیل است. شما می‌توانید یک فصل از کتاب، دمو نرم‌افزار، کارهای نمونه،  بخشی از محصول و یا یک محصول نمونه و اشانتیونی را برای مشتری ارسال نمایید و در قبال آن اطلاعات تماس وی را دریافت نمایید.

 

۱۰- آموزش‌های نمونه

اگر مدرس هستید و یا محصولات آموزشی دارید می‌توانید بخشی از آموزش خودتان را در قبال دریافت ایمیل برای مشتریان ارسال نمایید و از آن‌ها بخواهید در صورت رضایت از این آموزش نمونه کل محصول را خریداری نمایند.

 

۱۱- آزمون، ارزیابی، نظرسنجی و بازی

یکی دیگر از روش‌های خوب برای ایجاد آهنربا در هر کسب و کاری آزمون و ارزیابی است. افراد دوست دارند خود را محک بزنند آزمون‌هایی را برای محک زدن افراد در حوزه کاری خودتان طراحی نمایید. آزمون می‌تواند تست محصولات باشد و یا ارزیابی و مقایسه محصولات برندهای مختلف با یکدیگر. همچنین افراد از بازی و سرگرمی نیز لذت می‌برند و قطعا دیده‌اید در جام جهانی و یا مناسبت‌های مختلف بازی‌های آنلاین در سایت‌ها قرار داده شده و در قبال دریافت ایمیل و یا شماره موبایل شما می‌توانید در این بازی‌ها به رقابت با دیگران بپردازید.

 

۱۲- قالب‌های آماده

طراحان سایت، طراحان گرافیک، مهندسین و برخی از مشاغل می‌توانند طرح‌های آماده و یا قالب‌های آماده در حوزه کاری خودشان طراحی کنند و در قبال دریافت ایمیل مشتریان این قالب‌های آماده را در اختیار آن‌ها قرار دهند.

 

۱۳- هدیه‌های دیجیتالی یا فیزیکی

یکی دیگر از شیوه‌های مفید برای جمع آوری ایمیل مشتریان هدیه است. هدیه می‌تواند دیجیتالی بوده مثلا فایل موسیقی، کتاب الکترونیکی خلاصه یک کتاب و یا فیزیکی باشد که علاوه بر ایمیل سایر اطلاعات تماس مشتری را نیز می‌توانید دریافت کنید.

 

۱۴- لیست تماس

لیست تماس افراد سرشناس در حوزه کاری شما، لیست تماس مراکز خدمات پشتیبانی و یا فروش محصولات، لیست تماس نمایندگی‌های مجاز، لیست تماس مراکز مرتبط با حوزه کاری شما و لیست‌های تماس مشابه می‌تواند در جذب ایمیل بازدیدکنندگان سایت شما نیز مفید باشد.

 

۱۵- وبینار

وبینارها فوق‌العاده هستند و شما به سادگی می‌توانید وبینارهایی را در حوزه کسب و کار خودتان برگزار نمایید. در هر حوزه‌ای که فعالیت می‌کنید می‌توان وبینار برگزار کرد. وبینارها نیز یکی از بهترین روش‌های جذب ایمیل بازدیدکنندگان سایت هستند.

 

۱۶- تکمیل محتوا

مقالات و مطالب سایت خود را کامل بخوانید و بعد فکر کنید بعداز این مطلب یا مقاله مخاطب شما به چه اطلاعات تکمیلی دیگری نیاز خواهد داشت آن‌ها را در قبال دادن ایمیل برای وی ایمیل نمایید.

این مطلب را نیز بخوانید:
قیف فروش و کاربرد آن در افزایش فروش

 

۱۷- فرمت دیگر همان محتوا

راه دیگر برای جمع آوری ایمیل در سایت ارائه فرمت دیگر همان محتوا است. کسی محتوای شما را مطالعه کرده و برای وی جذاب و کاربردی بوده قطعا حاضر است ایمیل خود را به شما بدهد تا فایل PDF این محتوا را داشته باشد. یا آموزش ابزاری افزونه‌ای را داده‌اید قطعا خواننده مطلب که آموزش شما برای وی مفید بوده حاضر است ایمیل خود را بدهد تا افزونه را رایگان دانلود نماید.

 

۱۸- استفاده از لیست قیمت

اگر فردی به صفحه محصولات یا فروشگاه شما مراجعه نماید می‌توانید به این فرد پیشنهاد دهید که برای دانلود لیست قیمت ایمیل خود را وارد نماید تا لیست قیمت به صورت خودکار برای وی ارسال شود.

 

۱۹- استفاده از کاتالوگ محصول

کاتالوگ محصول هم می‌تواند یک محتوای مکمل عالی باشد، وقتی شخصی در صفحه محصول ما قرار دارد و آن را به دقت بررسی و مطالعه می‌کند احتمالا از این موضوع که به او بگوییم ایمیل‌تان را بدهید و یک فایل PDF مرتب و شیک اطلاعات این محصول را همین الان برایتان ارسال کنیم استقبال خواهد کرد.

 

۲۰- عضویت در سایت

خدمات ویژه‌ای را فقط به اعضای سایت خود بدهید البته عضویت باید رایگان باشد و بازدیدکنندگان سایت را ترغیب نمایید تا عضو سایت شما شوند. کسی که عضو سایت شما می‌شود باید ایمیل و شماره همراه خود را وارد نماید و به این صورت شما اطلاعات زیادی از فرد را دریافت خواهید نمود.

 

۲۱- ترغیب به نظر دادن

با کارهای بسیار ساده‌ای می‌توانیم باعث شویم افراد بیشتری در مورد مقالات و محصولات ما نظر بدهند مثلا کافی است در زیر هر مقاله با فونت بزرگ بنویسید که اگر سوالی در زمینه‌ این مقاله دارید همینجا در بخش نظرات مطرح نمایید تا ما در کمتر از یک روز پاسخ سوال شما را بدهیم، همین موضوع باعث می‌شود که افراد خیلی بیشتری نظر بدهند و کامنت بگذارند.

 

۲۲- کوپن تخفیف

یکی از روش‌های اثر گذار با نرخ تبدیل بالا استفاده از کوپن تخفیف است. شما می‌توانید با یک پاپ‌آپ به راحتی این موضوع را تعریف کنید که اگر فردی وارد یک صفحه محصول شما شد و خواست صفحه محصول را ببندد یا از آن خارج شود همان لحظه پاپ‌آپی ظاهر شود و پیشنهاد بدهد که بیایید ایمیل خود را وارد کنید تا یک کوپن تخفیف مثلا ۳۰ درصدی برای شما ایمیل شود.

 

۲۳- اطلاعات محصول

نکته دیگر استفاده از اطلاعات صفحه محصول است، مثلا فرض کنید فردی یک دقیقه است که صفحه محصولی را در سایت شما مطالعه می‌کند، پس به احتمال زیاد به آن محصول علاقه‌مند است، در این حالت شما می‌توانید تعریف کنید که اگر بازدیدکننده بیشتر از دو دقیقه در صفحه خاصی ماند و از آن خارج نشد پاپ‌آپی باز شود و پیشنهادی بدهد که مثلا بیایید اطلاعات محصول را به صورت یک PDF دانلود کنید تا بعدا بتوانید مطالعه کنید.

این مطلب را نیز بخوانید:
قیف فروش و کاربرد آن در افزایش فروش

 

۲۴- فروش ویژه

یکی دیگر از روش‌های ایجاد آهنربای ایمیل فروش ویژه است. یعنی به افراد اعلام کنید که شما که فعلا در این صفحه محصول قرار دارید و این محصول را خریداری نکردید، اگر می‌خواهید از زمان‌های فروش ویژه ما مطلع شوید ایمیل خود را وارد کنید تا به محض شروع فروش ویژه برایتان ایمیل بفرستیم و اطلاع رسانی کنیم.

 

۲۵- صفحه تماس با ما

معمولا آدرس شرکت و شماره تلفن‌های تماس را در صفحه تماس با ما می‌نویسند. فرض کنید کاربری در صفحه تماس سایت است و اطلاعات مربوط به شرکت را لازم دارد، بعداز پر کردن فرم تماس گزینه‌ای پایین فرم قرار دهید که اگر شخص مایل به دریافت ایمیل از شماست آن را علامت بزند، به این صورت شما کار عضویت در خبرنامه را برای وی آسان کرده‌اید.

 

۲۶- صفحه تکمیل خرید

فرض کنید کاربر محصولی را از سایت شما خریده است شما می‌توانید به سادگی در فرمی که کاربر اطلاعات خود را برای دریافت محصول وارد می‌کند گزینه‌ای برای عضویت در لیست ایمیلی مورد نظر خود قرار دهید به این صورت عمل عضویت در لیست شما بسیار شاده خواهد شد.

 

۲۷- صفحه تسویه حساب نهایی

شما می‌توانید تعریف نمایید که کسی اگر محصولی را از سایت شما خریداری کرد و پرداخت آن موفق آمیز بود به صورت اتوماتیک در لیست مشخصی ایمیل وی ذخیره گردد. بدین صورت مشتری هم زمان با خرید خود در لیست ایمیل شما نیز وارد می‌شود.

 

۲۸- صفحه فرود یا لندینگ پیچ

صفحه فرود یک صفحه بسیار ساده است که فقط روی یک موضوع تمرکز دارد و با بازدیدکننده سایت یک معامله ساده انجام می‌دهیم به این گونه که ما به بازدیدکننده یک آهنربای ایمیل می‌دهیم و در مقابل آن ایمیل فرد را دریافت می‌کنیم.

صفحه فرود در بازاریابی اینترنتی بسیار مهم است و شما در تبلیغات آنلاین خود به جای انتقال ترافیک به صفحه اصلی سایت یا صفحات محصول خود باید فرد را به صفحه فرود سایت خودتان هدایت نمایید.

 

خوب امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. لطفا این مقاله را به اشتراک بگذارید تا دیگران نیز بتوانند از آن استفاده نمایند. اگر هم سوالی داشتید در پایین این صفحه در بخش نظرها مطرح نمایید تا به شما پاسخ دهم.

تک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره اولین نفری باشید که رای می‌دهید.
Loading...

 

اگر اطلاعات بیشتری در خصوص ایمیل مارکتینگ و استفاده از روش‌های چریکی برای جمع آوری ایمیل مشتریان می‌خواهید بدانید پیشنهاد می‌کنم محصول زیر را نیز مشاهده نمایید. در این محصول به صورت عملی و در قالب یک مثال واقعی روش استفاده از ابزارهای ایمیل مارکتینگ به روش چریکی رو آموزش دادم.

بازاریابی اتوماتیک
بازاریابی اتوماتیک

می‌خواهم جمع آوری ایمیل مخاطبین به روش چریکی را فرا بگیرم.

منبع فرید پارسایی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.