۵ ابزار موثر یافتن کلمات کلیدی مناسب در سایت برای افزایش بازدید

یافتن کلمات کلیدی مناسب در سایت برای افزایش بازدید یک کار ضروری برای یک وبمستر است بنابراین اگر شما یک محتوای عالی بنویسید ولی کسی نتواند آن را پیدا کند، صرفا یک محتوای توخالی به حساب می‌آید. پس نیاز است راهی پیدا کنید که مردم به راحتی به آن دسترسی پیدا کنند.

یافتن کلمات کلیدی مناسب به شما به عنوان یک ویمستر کمک می‌کند تا متوجه شوید که مردم دنبال چه چیزی هستند؟ اگر شما تحقیقات خود را درست انجام دهید می‌توانید به تعداد زیادی از سوالات مشتریان خود از طریق مطالب سایت پاسخ دهید و با انتخاب کلمات کلیدی مناسب از طریق نشان دادن محتوای خود در نتایج جستجو موتورهای جستجو آن‌ها را جذب کنید.

کلمات کلیدی مناسب در جذب بهتر مخاطب و افرایش ترافیک سایت شما و ارتقا رتبه سئو سایت شما بسیار مهم هستند و برای همین می‌گویند محتوا پادشاه است و واقعا محتوایی که دارای کلمات کلیدی مناسب و درست باشد پادشاه است.

 

یافتن کلمات کلیدی مناسب در سایت

من در این مقاله به بررسی ۵ ابزار موثر برای یافتن کلمه کلیدی مناسب در سایت می‌پردازم که کمک خواهد کرد که شما کلمات کلیدی که محبوب هستند را شناسایی کرده و با کمی فعالیت باعث ایجاد ترافیک برای وب‌سایت‌تان شوید.

 

۱- ابزار Google Keyword Planner

این ابزار یک ابزار جستجوی کلیدواژه است که توسط گوگل در سرویس گوگل ادورز ارائه شده است. این ابزار امکان یافتن حجم جستجو ماهیانه براساس کلمات کلیدی یا گروهی از کلیدواژه‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد.

Google Keyword Planner
Google Keyword Planner

ویژگی‌های کلیدی این ابزار عبارتند از:

 • جستجو بر اساس کلمات کلیدی مورد نظر شما
 • فیلتر کردن کلمات کلیدی براساس کشور یا زبان
 • حذف کلمات کلیدی منفی و یا عبارت‌های خاص
 • نمایش متوسط جستجو هر کلمه کلیدی در جستجوی ماهانه
 • امکان یافتن میزان رقابت برای هر کلمه کلیدی با کمک این ابزار

این ابزار اصلی‌ترین و یکی از بهترین ابزارها برای یافتن کلمات کلیدی مناسب است که توضیه می‌کنم حتما از آن استفاده نمایید.

این مطلب را نیز بخوانید:
سئو یا SEO و بهینه سازی سایت چیست؟

 

۲- ابزار KWFinder

این ابزار فوق‌العاده کلمات کلیدی دنباله دار واقعی را برای شما شکار می‌کند و امکانات بسیار خوبی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

kwfinder
kwfinder

ویژگی‌های کلیدی این ابزار عبارتند از:

 • نمایش وضعیت رقبای شما در هر سطحی که بخواهید با در نظر گرفتن شاخص‌های دامین آتوریتی، پیج آتوریتی، موز رنک، تعداد لینک، میزان اشتراک گذاری و غیره
 • پیشنهاد کلمات کلیدی Long Tail و مناسب برای استفاده در سایت با نمایش میزان متوسط جستجو ماهانه آن‌ها، ارزش کلیکی کلمه کلیدی، نمودار ترند کلمه کلیدی و غیره
 • نمایش میزان سختی و مناسب بودن کلمه کلیدی برای بحث سئو
 • امکان فیلتر کلمات کلیدی براساس زبان و کشور

این ابزار به صورت روزانه ۵ کلمه کلیدی را رایگان به شما خدمات می‌دهد در صورتیکه نیاز دارید تعداد کلمات کلیدی بیشتری را آنالیز نمایید باید پلن‌های پولی این سرویس را تهیه نمایید. این ابزار نیز حتی به صورت رایگان آن یکی از بهترین ابزارهای آنالیز کلمات کلیدی است که خودم به شخصه از آن زیاد استفاده می‌کنم.

 

۳- Keywordtool.io

این ابزار بسیار عالی است فقط میزان جستجو ماهانه کلمات کلیدی را در پلن رایگان خود ارائه نمی‌کند اما برای بدست آوردن لیستی از کلمات کلیدی مناسب و ارزشمند برای سایت خودتان بسیار عالی است.

keywordtool
keywordtool

 

۴- Google Trends

این ابزار برای این مناسب است که شما بهترین شهرهایی که مخاطب دارید یا زمان‌های مناسب برای کمپین‌های بازاریابی خودتان را بیابید از این ابزار برای اینکه بین دو کلمه کدام بهتر است و یا تعیین اینکه آیا ایده یا حوزه کاری انتخاب شده بازار و مخاطب دارد بسیار مناسب است و در سئو نیز می‌توان از آن استفاده نمود.

این مطلب را نیز بخوانید:
نکات بسیار مهم سئو
Google Trends
Google Trends

 

۵- پیشنهادهای گوگل

در سایت خود گوگل کلمه کلیدی مورد نظر خودتان را جستجو کنید در باکس جستجو و در پایین صفحه جستجو پیشنهادهای بسیار خوبی را گوگل به شما ارائه می‌دهد که می‌توانید از آن‌ها استفاده نمایید.

 

نکات کلیدی

برای موفقیت در سئو کلمات کلیدی نقش بسیار مهمی دارند و باید با دقت کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کنید. نکات زیر را در خصوص کلمات کلیدی و سئو حتما رعایت نمایید:

 • در هر صفحه فقط روی یک کلمه کلیدی فعالیت کنید.
 • از کلمات کلیدی مرتبط و خصوص مترادف (LSI) حتما در صفحه خود استفاده نمایید.
 • از داخل صفحه خود به سایر صفحات مرتبط با این صفحه حتما لینک دهید.
 • لینک سازی داخلی بسیار مهم است و باید روی آن دقت و استراتژی داشته باشید.
 • از کلمات کلیدی بلند (Long Tail) استفاده نمایید. ابزارهای معرفی شده در این مقاله این کلمات کلیدی را به شما معرفی می‌کنند.
 • صفحات خود را برای مخاطب خود بنویسید نه موتورهای جستجو و نیازها و دغدغه‌های فکری مخاطب خودتان را شناسایی نمایید و محتواهای خود را بر اساس آن کلمات کلیدی تولید نمایید.
 • حتما کلمات کلیدی رقبای خود را بررسی نمایید و بهترین آن‌ها را در سایت خودتان بکار بگیرید.
 • حتما از کلمات کلیدی مترادف و مرتبط با کلمات کلیدی خودتان استفاده نمایید.
 • در انتخاب موضوع یا عنوان مقاله خودتان خلاقیت داشته باشید و روی تولید محتوای خودتان وقت بگذارید.

 

خوب امیدوارم مقاله برای شما مفید بوده باشد و با استفاده از ابزارهایی که برای یافتن کلمات کلیدی مناسب برای سایت معرفی کردم محتواهای بسیار عالی تولید نمایید و نتایج بسیار خوبی در سئو بدست بیاورید.

این مطلب را نیز بخوانید:
نکات بسیار مهم سئو

اگر این مقاله برای شما مفید بوده است لطفا آن را به اشتراک بگذارید تا دیگران نیز از این مقاله استفاده نمایند. نظرتان را هم نیز در مورد این مقاله برایم بنویسید تا برای بهتر شدن و یا نوشتن موضوعات دیگر در خصوص آموزش سئو بکار بگیرم.

تک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (۲ رای, میانگین: ۵.۰۰ از ۵)
Loading...
منبع فرید پارسایی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.