۴ نکته کلیدی در طراحی صفحه قیمت سایت

۴ نکته که باید در طراحی صفحه قیمت سایت‌تان رعایت کنید

طراحی صفحه قیمت سایت یکی از نکات مهم در طراحی سایت است. صحه قیمت یا Pricing Page یکی از مهمترین صفحاتی است که هر کسب‌وکار آنلاین دارد. بررسی قیمت خدمات شما برای کاربران حائز اهمیت است. فرض کنید کاربر را توانستید با محتوای خوب با توضیحات مناسب یا هر چیز دیگری جذب کنید، او وارد صفحه قیمت خدمات شما شده و با صفحه‌ای مواجه می‌شود که به هیچ عنوان نمی‌تواند از آن سر دربیاورد! به همین جهت می‌خواهم در این نوشته ۴ نکته کلیدی در طراحی صفحه قیمت سایت که باید رعایت کنید بنویسم.

 

۱- تیتر خوب و جذاب

همانطور که می‌دانید تیتر صفحات از بقیه عناصر نقش مهمتری را در جذب یا نگهداری یک کاربر ایفا می‌کند. اگر کاربر نتواند در نگاه اول مضمون اصلی و هدف آن صفحه را بیابد احتمال این که به مشتری تبدیل شود به شدت کاهش می‌یابد.

یک تیتر خوب باید:

  • کاربر را مطلع سازد

کاربر باید به راحتی متوجه شود که در چه مرحله‌ای قرار دارد و یا دقیقا این صفحه چه کمکی به او خواهد کرد.

  • دعوت به انجام یک کار (Call To Action) باشد

تیتر این صفحه احتمالا چیزیست که کاربر را تشویق به خرید یا استفاده از خدمات می‌کند. لذا باید با بهره‌گیری از عبارتی مناسب کاربر را دعوت به انجام کاری کند که در این مرحله، دعوت به خواندن ادامه صفحه است.

 

۲- مزیت‌های خدمات‌تان را حتما ذکر کنید

بسیار بهتر است که کاربران در صفحه قیمت، با مزایای سرویس شما نسبت به بقیه سرویس‌ها آشنا شوند. درج این اطلاعات می‌تواند هزینه سرویس شما را برای کاربر توجیه کند و او را متقاعد کند که بر روی یکی از دکمه‌های خریدتان کلیک کند.

  • بهتر است که در این صفحات در مورد این که چگونه خدمات‌تان می‌تواند به کاربر سود برساند بنویسید
  • هرچه خلاصه‌تر بهتر!
  • هرچه ساده‌تر بهتر!
این مطلب را نیز بخوانید:
بخش‌های مهم وب‌سایت تجاری

دقت کنید که کاربران در این صفحه به دنبال کسب اطلاعات تخصصی در مورد خدمات شما نیستند پی سعی کنید تا حد ممکن ساده بنویسید که کاربران بتوانند با یک دور خواندن آن جمله با مزایای سرویس شما آشنا شوند. نیازی نیست که چندین پاراگراف مختلف را برای او لیست کنید.

 

۳- باید قیمت را ذکر کنید

در واقع کاربر وارد صفحه قیمت شما شده که قیمت را ببیند، اگر از او بخواهید که برای دریافت قیمت ایمیل بزند یا فرمی را پر کند احتمالا صفحه را می‌بندد.

قیمت را به صورت رند ننویسید زیرا از نظر احساسی تاثیر مثبتی بر روی کاربر خواهد داشت. به فرص اگر قیمت خدمات شما ۵۰ هزار تومان است بهتر است آن را به صورت ۴۹ هزار تومان یا ۴۸۵۰۰ تومان در صفحه قیمت درج نمایید.

 

۴- باید پلن‌هایتان را مقایسه کنید

اگر پلن‌های مختلفی برای خدمات‌تان ارائه می‌دهید، باید حتما آن‌ها را با هم مقایسه کنید تا کاربر بتواند با دید بازتری یک پلن را انتخاب کند. طبق بررسی‌هایی که انجام شده، بهتر است در صورت امکان از سه پلن مختلف استفاده شود تا کاربر یکی از آن‌ها را برگزیند. افزایش پلن‌ها می‌تواند تصمیم‌گیری را برای کاربر سخت کند. ضمنا بهتر است که پلنی را که کاربران بیشتر انتخاب می‌کنند و در واقع پرطرفدار است را متمایز کنید.

تک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...
منبع فرید پارسایی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.