عوامل کلیدی در طراحی سایت

۱۲ عامل کلیدی در طراحی سایت که باید رعایت شود!

عوامل کلیدی در طراحی سایت و خصوصا صفحه اول وب‌سایت وجود دارند که در موفقیت یک سایت تجاری بسیار موثرند. صفحه اول وب‌سایت اگر مهم‌ترین صفحه در وب‌سایت نباشد یکی از مهم‌ترین‌ها به شمار می‌رود. ضروری است که صفحه اول وب سایت در تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان بالقوه و یا حتی بالفعل نقش اساسی ایفا نماید.

 

عوامل کلیدی در طراحی سایت

۱۲ عامل کلیدی در طراحی سایت که یک صفحه وب‌سایت خصوصا صفحه اول آن باید دارای آن باشد تا تبدیل بازدیدکنندگان سایت را به خریداران و مشتریان تبدیل کند. در این مقاله به بررسی این ۱۲ فاکتور موثر خواهم پرداخت.

 

۱- عنوان اصلی

یکی از عوامل کلیدی در طراحی سایت عنوان اصلی است. عنوان اصلی را ساده و قابل فهم بیان کنید و در مدت زمان سه ثانیه باید وب‌سایت به این سوال پاسخ گوید که چه چیزی این وب‌سایت ارائه می‌دهد؟

 

۲- عنوان فرعی

کی دیگر از عوامل کلیدی در طراحی سایت عوان فرعی است. در عنوان فرعی توضیحات مختصری از کالا یا خدماتی که ارائه می‌دهید بیان کنید.

 

۳- مزیت‌ها

مزیت‌های استفاده از کالا یا خدمات خود را در این قسمت بیان کنید. بازدیدکنندگان تمایل به این دارند که در مورد فواید و مزیت‌های استفاده از محصولات و خدمات شما بیشتر بدانند.

 

۴- دعوت به اقدام اولیه (CTA)

دعوت به اقدام یا CTA مخفف عبارت Call To Action است که به معنی درخواست انجام فعالیت است. انواع دعوت به اقدام عبارتند از:

  • بنر
  • اسلایدشو
  • دکمه
  • متن
  • هر گرافیکی که از بازدیدکننده درخواست نماید که فعالیتی را انجام دهد
این مطلب را نیز بخوانید:
۴ نکته کلیدی در طراحی صفحه قیمت سایت

مثال‌هایی از CTA را می‌توان درخواست برای دانلود نسخه آزمایشی نرم‌افزار، درخواست برای تماس با شماره تلفن، درخواست برای دانلود رزومه یا کاتالوگ شرکت توسط بازدیدکننده را نام برد.

بعداز بیان مزیت‌ها، چندین مورد درخواست انجام فعالیت قرار دهید تا بازدیدکننده تشویق گردد تا از آن‌ها استفاده کند و فعالیتی را انجام دهد.

 

۵- ویژگی‌ها

علاوه بر مزیت‌ها، چندین ویژگی کالا و یا خدمات خود را نیز بیان کنید تا بازدیدکنندگان بیشتر با آن‌ها آشنا شوند.

 

۶- نظرهای مشتریان

در این قسمت چند جمله کوتاه از مشتریان خود را که از کالاها یا خدمات شما استفاده و اعلام رضایت کرده‌اند را بیان کنید. این مورد به منظور اعتماد سازی مهم است. همچنین می‌توانید از فایل‌های صوتی و یا ویدیو ظبط شده مشتریان راضی استفاده نمایید. زیرا فایل صوتی و یا ویدیویی تاثیر بسیار خوبی بر روی مخاطبین شما دارد.

 

۷- شاخص‌های موفقیت

جوایز و برتری‌های خود نسبت به دیگر رقبا را بیان کنید. چه ارزش پیشنهادی را به مخاطبین خود ارائه می‌دهید.

 

۸- منوی وب‌سایت

به منظور کاهش نرخ خروج از سایت (Bounce Rate)، پس از ورود بازدیدکنندگان، منوی وب‌سایت باید ساده طراحی شده باشد و از طریق منو به راحتی سایر صفحات سایت در دسترس باشد. بهترین حالت این است که تمامی نیازهای مخاطب شما با سه کلیک تامین شود.

 

۹- استفاده از تصویر

بسیاری از بازدیدکنندگان افرادی بصری و علاقه‌مند به تصاویر هستند. سعی کنید از تصویر یا ویدیو کوتاهی که کالا یا خدمات وب‌سایت شما را معرفی می‌کند در صفحات سایت خود استفاده نمایید.

این مطلب را نیز بخوانید:
۸ نکته طلایی برای ایجاد یک صفحه محصول

 

۱۰- پیشنهاد استفاده از محتوا

سعی کنید پیشنهاد استفاده از محتوا در قالب دانلود کتاب الکترونیکی رایگان، راهنماها و یا غیره به بازدیدکنندگان وب‌سایت‌تان ارائه دهید.

 

۱۱- منابع

تقریبا ۹۶ درصد بازدیدکنندگان وب‌سایت شما برای خرید آمادگی لازم را ندارند. لینکی در صفحه اصلی‌تان قرار دهید تا بازدیدکنندگان با مراجعه به صفحه فرود یا صفحه مقصد، اصلاعات بیشتری در خصوص کالا یا خدمات شما به دست آورند.

 

۱۲- دعوت به اقدام ثانویه (CTA)

در پایین صفحه هم درخواست انجام فعالیت‌ها را قرار دهید تا بازدیدکنندگان بعداز خواندن مطالب موجود در صفحه از آن‌ها استفاده نمایند و به مشتری بالقوه برای شما تبدیل شوند.

 

علاوه بر موارد فوق توصیه می‌گردد در صورت امکان، از لینک صفحات اجتماعی و خدماتی که این گونه شبکه‌ها ارائه می‌دهند نیز در سایت استفاده نمایید و بازدیدکنندگان را به عضویت در این صفحات نیز ترغیب نمایید.

تک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...
منبع فرید پارسایی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.