تکنیک‌های بازاریابی اینترنتی

تکنیک‌های بازاریابی اینترنتی را بکار بگیرید!

تکنیک‌های بازاریابی اینترنتی با مدیریت و برنامه‌ریزی شده در وب‌سایت شما و استفاده از بهترین و کاملترین روش‌های بازاریابی اینترنتی، اجرا درست و صحیح آن به فروش و ارائه بی‌نظیر محصولات شما کمک بسیار زیادی خواهد نمود.

تکنیک‌های بازاریابی اینترنتی دارای روش‌های مختلفی است که عبارتند از:

  • بازاریابی با موتورهای جستجو (SEM)
  • بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی (Social Media Marketing)
  • بازاریابی با ایمیل (Email Marketing)
  • بازاریابی با محتوای مناسب (Content Marketing)
  • بازاریابی با ویدیو (Video Marketing)
  • تبلیغات پولی (Paid Advertising)

 

تکنیک‌های بازاریابی اینترنتی
تکنیک‌های بازاریابی اینترنتی

۱- بازاریابی با موتورهای جستجو (Search Engine Marketing)

یکی از ابزارهای بازاریابی اینترنتی، موتورهای جستجو می‌باشد. بازاریابی با موتورهای جستجو با بهینه سازی صحیح و اصولی وب سایت و با استفاده از تکنیک‌های سئو، وب سایت شما را در نتایج بالاتری نسبت به سایر وب‌سایت‌ها قرار می‌دهد و بازدیدکنندگان بیشتری را به وب‌سایت شما هدایت می‌کند.

این روش از بازاریابی باعث می‌گردد که فروش وب‌سایت شما افزایش یابد زیرا افراد، خودشان شما را با جستجو یافته و در نتیجه اعتماد بیشتری را به شما خواهند داشت.

 

۲- بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی (Social Media Marketing)

ابزار دیگر بازاریابی اینترنتی استفاده از شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک، اینستاگرام، تلگرام و غیره می‌باشد. در این روش فعالیت‌های منظم شما در شبکه‌های اجتماعی کاربران را با برند شما و محصولاتی که ارائه می‌دهید آشنا می‌کند. اگر شما به صورت مرتب در این شبکه‌ها حضور داشته و محتوایی ارزشمند و مطابق نیاز مخاطبین خود منتشر نمایید و مخاطبین خود را در این شبکه‌ها به درستی انتخاب نمایید نتیجه بسیار خوبی را از این شیوه بازاریابی خواهید گرفت و ترافیک بسیار زیادی را برای شما ایجاد می‌نماید. حتی این روش بازاریابی در بالا رفتن رتبه سایت در موتورهای جستجو و بازاریابی از طریق موتورهای جستجو (SEM)، می‌تواند کمک بسیار بزرگی باشد زیرا یکی از فاکتورهای موثر در سئو حضور مرتب و موثر در شبکه‌های اجتماعی است.

این مطلب را نیز بخوانید:
ده نکته طلایی در طراحی سایت که باید بدانیم

 

۳- بازاریابی با ایمیل (Email Marketing)

یکی دیگر از ابزارهای مهم و کاربردی بازاریابی اینترنتی، ایمیل مارکتینگ است. این روش به بیان ساده شامل ارسال ایمیل‌های هدفمند و سلسله‌وار به کاربران عضو سایت و یا بازدیدکنندگان سایت است که خودشان ایمیلشان را به ما داده‌اند و در این بازاریابی ابتدا افراد را تبدیل به علاقه‌مندان کسب‌وکار خود و سپس تبدیل به مشتری می‌نماییم.

بازاریابی با ایمیل ارکانی دارد که رعایت تمامی نکات آن بسیار مهم است. در بسیاری از سایت‌ها دیده‌ام که بازاریابی ایمیلی را ارسال ایمیل انبوه به تعداد زیادی مخاطب می‌دانند که این روش نه اصولی بوده و نه موفقیت چشمگیری را در پی خواهد داشت.

 

۴- بازاریابی با محتوای مناسب (Content Marketing)

بازاریابی محتوایی در واقع مهم‌ترین بخش بازاریابی اینترنتی است. موتورهای جستجو بدنبال محتوای با کیفیت هستند و به واسطه محتوایی که در وب سایت خود منتشر می‌کنید بازدیدکنندگان فراوانی از طریق موتورهای جستجو وارد وب‌سایت شما می‌شوند. در صورتیکه این بازدیدکنندگان محتوای شما را بپسندند آن را در وب‌سایت‌های دیگر و پروفایل‌های شبکه‌های اجتماعی خود منتشر می‌کنند و محبوبیت شما را افزایش می‌دهند.

 

۵- بازاریابی با ویدیو (Video Marketing)

آموزش تصویری که به مراتب جذابتر و تاثیرگذارتر از آموزش نوشتاری است نوع دیگر بازاریابی اینترنتی است. با افزایش سرعت اینترنت و وجود شبکه‌های اجتماعی ویدیویی مثل یوتوب، آپارات و غیره اکثر کاربران در اینترنت به دنبال ویدیو‌های آموزشی و کاربردی مورد نیاز خود می‌گردند. در صورتیکه از محصولات و خدماتی که شما در شرکت خود ارائه می‌دهید، ویدیوهای جذاب تهیه کنید و آن‌ها را در اینترنت منتشر کنید، بازدیدکنندگان بسیار زیادی با شما و خدماتی که ارائه می‌دهید آشنا خواهند شد.

این مطلب را نیز بخوانید:
کسب و کار اینترنتی را چگونه آغاز کنیم؟

 

۶- تبلیغات پولی (Paid Advertising)

این روش عملا جزو روش‌های بازاریابی اینترنتی نیست ولی چون تاثیر خوبی را می‌تواند در موفقیت وب‌سایت شما و بازاریابی اینترنتی شما ایفا نماید از آن استفاده می‌شود.

قراردادن بنرهای تبلیغاتی در وب‌سایت‌هایی که بازدیدکنندگان فراوانی دارند یکی از روش‌های جذب ترافیک برای وب‌سایت شماست. این نوع تبلیغات شامل پرداخت هزینه ماهیانه برای درج بنر در بخش‌های مختلف وب‌سایت‌های پر بازدید می‌باشد.

تک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره اولین نفری باشید که رای می‌دهید.
Loading...
منبع فرید پارسایی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.