کسب‌وکار اینترنتی به زبان ساده

کسب‌وکار اینترنتی به سادگی

کسب‌وکار اینترنتی به‌نوعی از کارهایی گفته می‌شود که فعالیت آن‌ها روی اینترنت و مبتنی بر پتانسیل‌های اینترنت انجام می‌شود.

ویژگی منحصربه‌فرد:

  1. به دلیل حضور اینترنت ماندگار است.
  2. نیاز به یک مکان فیزیکی ندارد.
  3. می‌توان کسب‌وکار خود را به درآمدی پایدار تبدیل کرد.
  4. مختص یک‌زمان خاص نیست.

 

کسب‌وکار اینترنتی باوجود اینترنت ماندگار است. نیاز به مکان فیزیکی ندارید و حتی در منزل هم می‌توانید کسب‌وکار اینترنتی را راه‌اندازی کنید. به دلیل اینکه محدود به خیابان یا شهر خود نیستید و مشتریان شما از همه جای ایران حتی جهان می‌توانند از خدمات یا محصولات کسب‌وکار اینترنتی شما خرید نمایند درآمد بالایی را می‌تواند ایجاد نماید. درآمد این کسب‌وکار می‌تواند درآمد پایدار باشد زیرا شما محصولی را تولید می‌کنید و بارها همان را می‌فروشید و از انجام دادن یک‌بار کاری بارها و به‌صورت دائم درآمد کسب می‌نمایید.

محدود به زمان خاصی نیستید و در طول ۲۴ ساعت شبانه‌روز قابل‌دسترس بوده و افراد می‌توانند از خدمات و محصولات سایت شما استفاده نمایند.

 

کسب و کار اینترنتی به زبان ساده
کسب‌وکار اینترنتی به زبان ساده

چرا کسب‌وکار اینترنتی را انتخاب کنیم؟

۱- با کسب‌وکار اینترنتی به این فکر باشید که رئیس خود هستید.

مانند همه انواع کارآفرینی‌ها، راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی افراد را مستقل می‌کند. آن‌ها خود رئیس خود هستند و این‌یکی از دلایل افرادی است که دوست دارند برای خود، کار کنند و نه برای دیگران.

البته فراموش نکنید که انضباط و برنامه‌ریزی برای هر کاری ازجمله کسب‌وکار اینترنتی لازم و ضروری است و باید مواظب باشید که در این تله که کاری نکنیم و درآمدهای رویایی به دست می‌آوریم نیفتید.

کسب‌وکار اینترنتی دقیقاً مانند یک کسب‌وکار واقعی است و سختی‌ها و برنامه‌ریزی‌های خودش را می‌خواهد اما این کار خوشایند و راحت‌تر از کارهایی است که در کسب‌وکار واقعی انجام می‌دهیم و میزان درآمد خیلی بیشتر از درآمد کسب‌وکار واقعی است.

این مطلب را نیز بخوانید:  یافتن ایده برای کسب‌وکار

 

۲- وقتی در خوابید نیز پول درآورید!

امکان خودکار سازی همه فعالیت‌ها در اینترنت وجود دارد و این باعث می‌شود که حضور شما عمدتاً محدود به تولید محتوا، برنامه‌ریزی، راه‌اندازی و پیگیری‌ها شود. چیزی شبیه خلبان خودکار که فقط در بلند شدن و نشستن هواپیما به حضور خلبان نیاز هست و باقی پرواز از سوی دستگاه‌های خودکار، هواپیما هدایت می‌شود؛ بنابراین وقتی در محل کسبتان حضور ندارید یا مسافرتید یا حتی در خواب هستید مشتری به سایت شما مراجعه می‌کند و محصولات شمارا می‌بیند، سفارش می‌دهد، پول را پرداخت می‌کند و محصول را دریافت می‌دارد!

 

۳- از کار کردن لذت می‌برید!

این‌یکی از بزرگ‌ترین محاسن کسب‌وکارهای اینترنتی است. چون اکثر مردم به شغلی مشغول هستند که آن را دوست ندارند و روی اجبار آن را انجام می‌دهند.

ولی کسب‌وکار اینترنتی بر اساس علاقه و توانمندی‌های افراد شکل می‌گیرد که اگر غیرازاین باشد محکوم‌به شکست است؛ بنابراین همواره مشغول کاری هستیم که عاشق آن هستیم.

 

۴- زمان در اختیار شماست!

یکی از مزایای کسب‌وکارهای اینترنتی مستقل بودن از زمان است. هنگامی‌که برای دیگران فعالیت می‌کنیم باید به قواعد زمان کاری آن‌ها پایبند باشیم ولی وقتی برای خود، کار می‌کنیم خودمان برنامه‌های فعالیت‌هایمان را مشخص می‌کنیم. البته به این معنا نیست که هرروز خواستیم کارکنیم. بلکه بدین معنا است که زمان کارها را ما مشخص می‌کنیم به‌عنوان‌مثال می‌توانیم ساعت کاری خود را از ۱۱ شب تا ۳ صبح قرار دهیم. درحالی‌که اگر قرار بود یک کسب‌وکار واقعی یا سنتی داشته باشیم یا برای یک کاسبی سنتی دیگر کارکنیم این امر امکان‌پذیر نبود. باز تکرار می‌کنم زمان‌بندی در اختیار ماست ولی باید به یک‌زمان بندی تعیین‌شده پایبند باشیم و از بی‌نظمی جلوگیری کنیم.

این مطلب را نیز بخوانید:  کسب و کار اینترنتی را چگونه آغاز کنیم؟

 

۵- پول بیشتری را به دست می‌آوریم!

اگر کسب‌وکار اینترنتی را درست اداره کنیم قطعاً پول بیشتری از اینکه برای دیگران کارکنیم به دست خواهیم آورد. علت این امر چند چیز است:

  • بدیهی است در هر کسب‌وکاری ارزشی که افراد ایجاد می‌کنند باید بیش از حقوقی باشد که می‌گیرند در غیر این صورت شرکت ورشکست می‌شود؛ بنابراین ارزشی که ما برای شرکت ایجاد می‌کنیم بیشتر از پولی است که دریافت می‌کنیم. اگر برای خودمان کارکنیم کل پول را دریافت خواهیم کرد.
  • همان‌طور که گفته شد بسیاری از کارها قابل خودکار سازی است. پس هزینه‌ها نسبت به کاسبی‌های سنتی کاهش می‌یابد.
  • هزینه‌هایی مانند محل کار، تجهیزات اداری، آب و برق و امثال آن نیز کاهش می‌یابد و یا حتی می‌تواند حذف شود.

 

۶- محیط کارتان را خودتان انتخاب می‌کنید!

بعضی‌ها محیط کارشان را دوست ندارند. فضا، نور، رنگ‌بندی و مسائل این‌چنینی هنگامی‌که در یک محل کار می‌کنیم در اختیار ما نیست. با همکاران نیز ممکن است اختلاف‌نظر و عقیده داشته باشیم. از آن‌ها به هر دلیلی خوشمان نیاید ولی به‌هرحال باید آن‌ها را تحمل‌کنیم. کسب‌وکار اینترنتی را می‌شود یک‌نفره اداره کرد و در صورت نیاز به همکار، همکارانمان را خودمان انتخاب می‌کنیم.

 

۷- می‌توانید هم‌زمان دارای چند شغل باشید!

اختیار برنامه‌ریزی و زمان‌بندی، امکان خودکار سازی فعالیت‌ها و کاهش هزینه‌ها به ما این امکان را می‌دهد که بتوانیم چندین کسب‌وکار اینترنتی را هم‌زمان اداره کنیم و این به معنای داشتن چندین منبع درآمدی و دریافت پول بیشتر است. البته به یاد داشته باشید که با یک‌دست بیش از یک هندوانه برنداریم و اول یک کسب‌وکار اینترنتی را شروع کنیم بعد از مدتی که آن را سروسامان دادیم و نیاز کمتری به حضور ما داشت آن‌وقت کسب‌وکار دوم را شروع کنیم و همین‌طور تا آخر. طبیعی است که این کار نیز محدود نیست و یک نفر نمی‌تواند درآن‌واحد تعداد زیادی کسب‌وکار را درست اداره کند ولی نسبت به مشاغل سنتی دیگر در تعداد بیشتری می‌توان انجام داد.

این مطلب را نیز بخوانید:  ۶ نکته اساسی در بازاریابی برای کسب‌وکارهای کوچک و نوپا

با کسب‌وکاراینترنتی می‌توانید درآمدی بسیار عالی وزندگی راحت‌تر داشته باشید و حتی می‌تواند در افزایش چندین برابری درآمد کسب‌وکار واقعی شما نیز کمک‌های بسیاری بکند.

تک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 رای, میانگین: 3٫00 از 5)
Loading...

این مقاله را می‌خواهم دانلود کنم!

اگر از این مقاله خوشتان آمده است لطفاً آن را به اشتراک بگذارید تا دیگران نیز از این مقاله استفاده نمایند.

 

مراحل راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی
مراحل راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی

۱۵ مرحله راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی را به رایگان دانلود نمایید.

منبع فرید پارسایی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.