بخش‌های مهم وب‌سایت تجاری

بخش‌های مهم وب‌سایت تجاری چیست؟

آیا تا به حال به اینکه بخش‌های مهم وب‌سایت تجاری چیست فکر کرده‌اید؟!!! منظور از وب‌سایت تجاری، وب‌سایتی است که هدف آن کسب درآمد است. اگر می‌خواهید از سایت خود درآمد قابل توجهی کسب کنید باید هفت بخش مهم زیر در سایت وجود داشته باشد. این هشت بخش، بخش‌های مهم وب‌سایت تجاری هستند که برای موفقیت یک سایت و کسب‌وکارمان باید وب‌سایت ما دارای این بخش‌ها باشد و خیلی حرفه‌ای طراحی شده باشند.

 

۱- سیستم عضویت

مهم‌ترین کار یک وب‌سایت آن است که بازدیدکنندگان را ترغیب کند تا اطلاعات تماس خودشان را اعلام کنند. فرض کنید روزانه ۱۰۰ نفر به وب‌سایت شما مراجعه می‌کنند. بسیاری از آنان به احتمال زیاد هیچگاه به سایت شما بر نخواهند گشت. اگر نتوانید بازدیده را ترغیب به دادن اطلاعاتش کنید، ضرر بسیار بزرگی متوجه سایت شما خواهد شد.

 

۲- بخش مقالات

یکی دیگر از بخش‌های مهم وب‌سایت تجاری بخش مقالات است. شاید این موضوع برای شما کمی تعجب آور باشد که چرا مقالات، قسمتی ضروری از سایتی است که هدف آن فروش محصولات و خدمات است.

تمامی وب‌سایت‌های موفق دارای بخش مقالات هستند و هر چند وقت یکبار مطالب جدید منتشر می‌کنند. یکی از مزایای داشتن مقالات در سایت آن است که بسیاری از جستجو کنندگان در گوگل و سایت‌های دیگر می‌توانند مقالات شما را بیابند و به سایت شما مراجعه کنند و در نهایت مشتری شما شوند.

 

مزایای نوشتن مقالات در سایت

 1. شما به عنوان متخصص و کارشناس معرفی می‌شوید و بازدیدکنندگان به شما اعتماد می‌کنند و راحت‌تر خرید می‌کنند.
 2. امکان یافته شدن سایت شما در نتایج جستجوها بیشتر می‌شود.
 3. سایت شما حجیم‌تر و حرفه‌ای‌تر به نظر می‌رسد.
 4. امکان مراجعات بعدی بازدیدکنندگان بیشتر می‌شود.
این مطلب را نیز بخوانید:
صفحه فرود چیست

 

۳- بخش محصولات

در این بخش محصولات شما با عکس و توضیح کافی ارائه می‌شوند. صفحه محصولات حیاتی‌ترین صفحات سایت هستند. در صفحه محصول باید بتوانید پیشنهاد رد نشدنی بدهید تا مشتری به خرید ترغیب شود. نکات بسیار مهمی در طراحی صفحات محصول وجود دارد که با رعایت آن‌ها می‌توانید میزان فروش خود را افزایش دهید. متون تبلیغاتی شما نیز مهم است و باید روی آن‌ها کار کنید.

 

۴- سیستم سفارش آنلاین

هر سایت پردرآمد سیستم سفارش آنلاین دارد، یعنی برای ثبت سفارش نیازی به تماس تلفنی و انجام هماهنگی نیست. داشتن یک سیستم بسیار حرفه‌ای سفارش آنلاین و پیگیری کاربران در زمان خرید و پس از خرید یکی از مواردی است که باعث افزایش فروش وب‌سایت می‌گردد.

 

۵- تماس با ما

در صفحه تماس با ما انواع روش‌های ممکن برای تماس را پیش بینی کنید.

 • شماره تلفن
 • شماره فکس
 • آدرس محل کار
 • آدرس ایمیل
 • ای‌دی تلگرام
 • صفحات شبکه‌های اجتماعی
 • سامانه پیامکی
 • فرم تماس

متاسفانه صفحه تماس با ما در بسیاری از سایت‌ها به درستی طراحی نمی‌شود. صفحه تماس با ما می‌تواند یکی از مکان‌های سایت برای ایجاد اعتماد و حس خوب در مخاطب باشد.

 

۶- درباره ما

مهم‌ترین دلیلی که باعث می‌شود مشتری از شما خرید نکند، عدم اعتماد به کسب‌وکارتان است. صفحه درباره ما مکان بسیار مناسبی برای ایجاد اعتماد است. در این صفحه می‌توانید درباره سابقه خودتان صحبت کنید. بهتر است عکسی از خودتان یا محل کارتان اضافه کنید تا مشتری بتواند به شما اعتماد کند. صفحه درباره ما اولین صفحه‌ای است که افراد جدید آن را مشاهده می‌نمایند. پس به آن اهمیت دهید و به خوبی و حرفه‌ای آن را طراحی نمایید.

این مطلب را نیز بخوانید:
عوامل موفقیت در طراحی وب‌سایت

 

۷- جستجو

داشتن امکان جستجو در سایت بسیار حیاتی است. بنابراین از همان ابتدای کار امکان جستجو در تمامی بخش‌های سایت را در نظر بگیرید و اگر می‌توانید یک جستجوی حرفه‌ای برای سایت خود ایجاد نمایید.

همچنین صفحات ۴۰۴ نیز اهمیت دارند که وقتی کاربر اطلاعاتی را پیدا نکرد و یا توسط آدرسی اشتباه به سایت شما مراجعه نمود صفحه ۴۰۴ به وی نمایش داده شود. طراحی صفحه ۴۰۴ باید حرفه‌ای باشد و اطلاعات ارزشمندی را در اختیار وی به صورت طبقه بندی شده قرار دهد.

تک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (۲ رای, میانگین: ۵.۰۰ از ۵)
Loading...
منبع فرید پارسایی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.