محتواهایی که موجب افزایش ترافیک سایت می‌شوند

در این مقاله در مورد محتواهایی که موجب افزایش ترافیک سایت می‌شوند با شما صحبت خواهم کرد و اطلاعات بسیار زیادی در این باره به شما ارائه خواهم کرد.

 

افزایش ترافیک سایت
افزایش ترافیک سایت

محتواهایی که موجب افزایش ترافیک سایت می‌شوند

اغلب وب‌سایت‌ها برای موفق شدن نیاز به ۱۰ نوع کلیدی از محتواها دارند که به آن‌ها محتواهایی که موجب افزایش ترافیک سایت می‌شوند گفته می‌شود.

۱- محتواهای سرگرم کننده

اغلب محتواهایی که برای بازاریابی استفاده می‌شود روی آموزش و مفید بودن متمرکز است. این روند ممکن است موجب از دست رفتن یک فرصت در تعامل با خوانندگان و برقراری ارتباط با آن‌ها شود.

محتواهای سرگرم کننده اغلب خنده‌دار هستند و قابلیت به اشتراک گذاری بالایی دارند و می‌توانند خیلی سریع یک شرکت را تبدیل به گروهی از مردم کنند. در این زمینه ضروری است که برای اعتماد سازی، طرفداران واقعی را از بازدیدکنندگان تصادفی جدا کنید. محتواهایی که برای سرگرم کردن تولید می‌شود ممکن است ارتباط مستقیم با محصولات یا خدمات شما نداشته باشد.

 

۲- محتواهای آموزشی

محتواهایی که به طور خاص با هدف آموزش ایجاد می‌شوند. محتواهای آموزشی نیز بسیار طرفدار دارند اما ضروری است که حتما علاوه بر محتواهای آموزشی، محتواهای سرگرم کننده نیز منتشر نماییم و وجود هر دو ضروری است. زیرا به خوانندگان و مشتریان بالقوه‌تان ارزش‌های سایت شما را نشان می‌دهد. محتواهای سرگرم کننده با احساسات خواننده در ارتباط است. محتواهای آموزشی با عقل آن‌ها، محتواهای آموزشی مانند همین مقاله‌ای است که اکنون مطالعه می‌کنید و همواره قابلیت به اشتراک گذاری کلید هر محتوایی است که موجب افزایش ترافیک می‌شوند. این نوع محتواها نیز به خوبی باعث افزایش ترافیک سایت می‌شوند.

این مطلب را نیز بخوانید:
مشکل یک آموزشگاه کامپیوتر در بازاریابی

 

۳- محتواهای الهام‌بخش

این‌گونه محتواها می‌توانند مسری باشند اگر به درستی عمل کنید به خوبی باعث افزایش ترافیک سایت می‌شوند. وقتی محتوایی توسط شما منتشر می‌شود، خیلی سریع توسط بسیاری از افراد طنین‌انداز می‌شود. الهام بخشیدن لزوماً نقل قول از یک تصویر نیست بلکه در حقیقت بهترین نوع الهام‌بخشی از مطالعات موردی نشأت می‌گیرد. توصیف شکست‌ها و چالش‌هایی که افراد موفق در طول مسیر خود با آن‌ها مواجه می‌شوند. محتواهایی تعجب برانگیر و جذاب نیز به خوبی منتشر می‌شوند.

 

۴- محتواهای تبدیل کننده

محتواهایی که با هدف تبدیل ایجاد می‌شوند معمولا برای هدایت خواننده در جهت انجام نوعی فعالیت خاص هستند. به عنوان مثال هدف یک محتوا می‌تواند عضویت در خبرنامه، ثبت‌نام در یک دوره آنلاین رایگان یا خرید یک محصول باشد.

 

۵- اینفوگرافیک‌ها

اینفوگرافی‌ها بسیار جذاب هستند و طرفداران زیادی دارد. اینفوگرافی به گزارش‌ها و آمارهایی گفته می‌شود که با استفاده از المان‌های گرافیکی بیان می‌شود. برای طراحی اینفوگرافی کافیست در گوگل جستجو کنید سایت‌های آنلاینی هستند که به شما ابزارهایی را برای طراحی اینفوگرافی می‌دهند. یا می‌توانید برون سپاری کنید تا افراد متخصص این حوزه برایتان اینفوگرافی‌های حرفه‌ای در حوزه کسب‌وکار شما طراحی کنند.

 

۶- لیست‌ها و چک لیست‌ها

لیست‌ها و چک لیست‌ها نیز یکی از محبوب‌ترین محتواهایی است که موجب افزایش ترافیک می‌شوند. کافیست مراحل خرید، کارهایی که برای یافتن بهترین کالا یا خدمات باید مخاطبین انجام دهند و مثال‌های مختلف دیگر در حوزه کاری خودتان را در قالب لیست‌ها یا چک لیست‌های زیبا طراحی کنید و در اختیار بازدیدکنندگان سایت خود قرار دهید.

این مطلب را نیز بخوانید:
۵ نکته برای یک بازاریابی اینترنتی موفق در سال جدید

 

۷- مطالعات موردی و داستان‌های موفقیت افراد گوناگون

مطالعات موردی خودتان و داستان‌هایموفقیت افراد گوناگون را می‌توانید نیز منتشر کنید. این محتواها نیز خواهان زیادی دارند و افراد دوست دارند داستان افراد موفق و مطالعات موردی شما را دنبال کنند. داستان‌های افراد موفق را به راحتی می‌توانید در کتاب‌ها و یا اینترنت بیابید کافیست آن‌ها را به صورت زیبا طراحی نمایید و منتشر کنید تا علاقه‌مندان بسیاری را جذب کنید. در حوزه کاری خودتان مطالعات مختلفی را انجام دهید و نتایج آن را در قالب گزارشی منتشر نمایید.

 

۸- راهنماها

راهنمای استفاده از محصولات و یا خدمات شما، راهنمای خرید، راهنماهای مختلفی که در حوزه کسب‌وکار شما نیز برای مخاطبین و مشتریان شما تهیه می‌کنید بسیار طرفدار دارد و آن‌ها را قطعا دانلود خواهند کرد. این راهنماها در طرح‌های بسیار شیک و جذاب طراحی نموده و در قالب PDF در اختیار بازدیدکنندگان و کاربران خود قرار دهید.

 

۹- داستان‌های شخصی خودتان

کاربران و بازدیدکنندگان شما دوست دارند داستان‌های شکست، موفقیت و یا زندگی شما و فعالیت‌های کاری شما را دنبال کنند. آن‌ها دوست دارند از پشت صحنه کارهای شما سر دربیارند و این‌ها بهترین موضوع برای جذب علاقه‌مندان بسیار است.

 

۱۰- منابع و ابزارها

در حوزه کاری خود منابع و ابزارهای موجود را معرفی کنید و آن‌ها را به کاربران و بازدیدکنندگان سایت خود آموزش دهید. این نوع محتواها نیز به شدت دنبال کنندگان زیادی را جذب می‌کنند. به عنوان مصال اگر طراح سایت هستید یا یک سئو کار می‌توانید ابزارهایی را برای تعیین رنگ سایت، ابزارهایی را برای آنالیز سایت معرفی و آموزش دهید.

تک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (۱ رای, میانگین: ۵.۰۰ از ۵)
Loading...
منبع فرید پارسایی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.